Masaż niemowlęta

Instruktaż Pielęgnacyjny Niemowląt

To praktyczne spotkanie, które ułatwi codzienną opiekę nad maluszkiem. Instruktaż obejmuje m.in. transfer dziecka (podnoszenie, noszenie, odkładanie), czynności pielęgnacyjne — kąpiel, przewijanie.

Masaż antykolkowy i masaż Shantala, które pomagają w łagodzeniu dolegliwości trawiennych, wyciszeniu, redukcji napięcia, zbudowaniu bliskości między dzieckiem, a rodzicami. Spotkanie prowadzi fizjoterapeutka Aleksandra Bakiera, która w sposób delikatny i bliskościowy wprowadza świeżo upieczonych rodziców w tajniki pielęgnacji i opieki nad maluszkiem w sposób, który kierunkuje i wspiera jego rozwój ruchowy.

 

Masaż niemowlęta

Masaż niemowlęta, dzieci starsze, młodzież

Masaż to doskonała forma zarówno terapii, jak i wyciszenia. Indywidualne dobrany masaż dla dzieci w każdym wieku — od noworodków po nastolatków.

W zależności od potrzeb może obejmować:

  • Masaż tkanek głębokich i elementy terapii manualnej
  • Masaż relaksacyjny
  • Masaż Shantala i antykolkowy
  • Drenaż limfatyczny

Holistyczne połączenie masaży umożliwia indywidualne dopasowanie terapii do potrzeb każdego dziecka.

Masaż prowadzi fizjoterapeutka Aleksandra Bakiera.

Metody terapii jąkania u dzieci – jak wygląda terapia u dzieci

Terapia Manualna Dzieci – czym jest i do kogo jest skierowana?

Delikatna, ale skuteczna terapia manualna dostosowana do wieku i potrzeb dziecka. Pomaga w redukcji napięć, poprawia odżywienie tkanek, reguluje układ nerwowy, zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia ruchomość stawów i elastyczność tkanek.

Terapia sprawdza się m.in. w przypadku:

  • urazów okołoporodowych oraz nieharmonijnego rozwoju psychoruchowego, np. kręcz szyi, asymetria, nieprawidłowa dystrybucja napięcia mięśniowego
  • rehabilitacji po zabiegach operacyjnych
  • bólów głowy oraz napięć w obrębie szyi i obręczy barkowej
  • wspomagania terapii logopedycznej
  • problemów gastrycznych, takich jak refluks czy zaparcia
  • dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej
  • schorzeń neurologicznych i ortopedycznych, np. wady postawy, wady stóp, zaburzenia chodu

Wspiera zarówno terapię fizjoterapeutyczną, jak i logopedyczną. Poprzez pracę z napięciami w obrębie twarzy, szyi i klatki piersiowej, co wpływa na funkcję aparatu mowy oraz prawidłowe oddychanie. 

Terapię manualną prowadzi fizjoterapeutka Aleksandra Bakiera.

Konsultacja trudności w karmieniu doustnym

Konsultacja trudności w karmieniu doustnym

Poszukujesz specjalisty w zakresie doświadczanych przez Twoje dziecko trudności z karmieniem, jedzeniem, wybiórczością pokarmową, neofobią żywieniową? Skorzystaj z konsultacji u naszych neurologopedów, specjalistek w obszarze terapii karmienia, które swoją wiedzę i doświadczenie zdobywały i doskonalą pracując w Centrum Zdrowia Dziecka.

Na konsultacje zapraszamy dzieci w wieku od 0 do 6 roku życia, których dotyczą następujące problemy: 

  • problemy z karmieniu piersią
  • trudności w doborze butelki i smoczka 
  • problemy z rozszerzaniem diety -wybiórczość pokarmowa (dzieci bez postawionego rozpoznania o ASD
  • neurologiczne trudności w karmieniu i pojeniu doustnym
  • nauka karmienia drogą doustną (dla dzieci karmionych alternatywnie: sonda/PEG)
Szczęśliwa rodzina

Konsultacja psychologiczna – jak wygląda pierwsze spotkanie z psychologiem?

Konsultacja psychologiczna jest jedną z usług oferowanych w Artyście Mowy w Warszawie. W naszym gabinecie prowadzimy terapię psychologiczną dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wspieramy też psychologiczne kobiety w okresie okołoporodowym. Pierwsze spotkanie trwa godzinę, podczas której w atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa i empatii masz możliwość podzielenia się swoimi trudnościami. Omówione zostają niepokoje, problemy i potrzeby pacjenta. Na tej podstawie psycholog może omówić z pacjentem wstępną diagnozę, proponowane zalecenia i ewentualną dalszą kontynuację terapii, w tym techniki, jakie mogą zostać włączone do terapii.

Czytaj więcej

Gdzie szukać wsparcia w trakcie ciąży i po porodzie

Gdzie szukać wsparcia w trakcie ciąży i po porodzie?

Okres ciąży i początków macierzyństwa dla matki to szczególny czas. Wiele z nas potrzebuje wtedy delikatności, empatii, wysłuchania i zrozumienia. Każda matka doświadcza ciąży i początków macierzyństwa po swojemu, doświadcza zmian, różnych emocji, ograniczeń. To jak sobie z nimi radzi zależy od jej zasobów, kondycji fizycznej, psychicznej, a także posiadanego wokół wsparcia. Często otoczenie nakłada na matkę wiele oczekiwań, żądań czy życzeń nie do spełnienia z uwagi na fakt, że przechodzą często trudny dla ciała i psychiki, wyczerpujący okres ciąży czy połogu, który rzadko kończy się rzeczywiście po kilku tygodniach. Nie  zawsze łatwo poprosić o pomoc, czasem nie wiadomo gdzie jej szukać.

Czytaj więcej

Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna dla kobiety w ciąży i po porodzie

Umiejętność proszenia o pomoc to twoja siła, nie słabość. Kiedy czujesz, że jest Ci trudno, a wyczerpałaś dostępne Ci formy wsparcia udaj się do specjalisty – do psychologa, który opiekuje się kobietami w okresie okołoporodowym. Konsultacja pomoże odnaleźć Twoje zasoby w danej sytuacji, trudności i zaplanować działania, które pozwolą Ci poczuć się lepiej. Pamiętaj, że zdrowa mama to szczęśliwe dziecko i zadbaj najpierw o siebie by móc zadbać o maluszka.

Czytaj więcej

Zajęcia indywidualne i grupowe śpiewu

Zajęcia indywidualne i grupowe śpiewu

Zapraszamy na zajęcia wokalne dla dzieci , młodzieży i dorosłych w formie indywidualnej lub grupowej, podczas których będziecie mogli trenować swoje umiejętności śpiewu. Zajęcia odbywać się będą co tydzień w soboty w Artyście Mowy. Zapisy na zajęcia prowadzimy mailowo: [email protected] oraz telefonicznie: 793111247. Koszt zajęć indywidualnych to 110 zł/60 minut, a grupowych 80 zł/60 minut.Czytaj więcej