Iwona Paszczyk

Iwona Paszczyk – nowy członek zespołu

Przedstawiamy nowego członka naszego zespołu zajmującego się w Artyście terapią ruchową i neurorozwojową u dzieci: Iwonę Paszczyk. Pani Iwona jest fizjoterapeutą, terapeutą NDT-Bobath, terapeutą SI, instruktorem korektywy i wad postawy.

Jest absolwentką fizjoterapii na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w Klinice Wad Postawy, Akademickim Centrum Medycznym, prywatnych gabinetach, a także przedszkolach prowadząc zajęcia z zakresu korektywy i integracji sensorycznej. Obecnie pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji, gdzie zajmuje się terapią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, Zespołem Downa, różnymi zespołami genetycznymi, jak również dziećmi ze spektrum autyzmu. W swojej pracy wykorzystuje terapię NDT-Bobath, oraz elementy terapii SI. Dodatkowo łączy zdobyte przez lata pracy z dziećmi doświadczenie, z przebytymi licznymi szkoleniami, kursami i warsztatami. Prowadzi również zajęcia z zakresu korektywy, u dzieci ze stwierdzonymi wadami postawy.

Uważa że najważniejsze w pracy jest budowanie wspólnej więzi z dziećmi i ich rodzicami, wzajemne porozumienie, ustalenie wspólnych celów terapii oraz odnalezienie wspólnego języka. Jest to niezbędne do owocnej i często długoterminowej współpracy. W obszarze fizjoterapii, najbardziej zajmują ją zagadnienia z zakresu neurologii dziecięcej i zaburzeń wieku rozwojowego u dzieci w wieku 0 – 6 lat.

W Artyście Mowy Iwona prowadzi terapię neurorozwojową NDT-Bobath, terapię ogólnorozwojową z elementami SI, kienesiotaping dla dzieci i dorosłych, Indywidualne zajęcia korekcyjne (korekcja wad postawy ciała), trójpłaszczyznową terapię manualną wad stóp, terapie ręki oraz instruktaże pielęgnacyjne dla rodziców niemowląt.