Iwona PaszczykFizjoterapeuta, terapeuta NDT-Bobath, terapeuta SI, instruktor korektywy i wad postawy. Absolwentka Fizjoterapii na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w Klinice Wad Postawy, Akademickim Centrum Medycznym, prywatnych gabinetach, a także przedszkolach prowadząc zajęcia z zakresu korektywy i integracji sensorycznej.

Obecnie pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Warszawie. Zajmuje się tam terapią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, Zespołem Downa, różnymi zespołami genetycznymi, jak również dziećmi ze spektrum autyzmu. W swojej pracy wykorzystuje terapię NDT-Bobath, oraz elementy terapii SI. Dodatkowo łączy zdobyte przez lata pracy z dziećmi doświadczenie, z przebytymi licznymi szkoleniami, kursami i warsztatami. Prowadzi również zajęcia z zakresu korektywy, u dzieci ze stwierdzonymi wadami postawy.

Uważa że najważniejsze w pracy jest budowanie wspólnej więzi z dziećmi i ich rodzicami, wzajemne porozumienie, ustalenie wspólnych celów terapii oraz odnalezienie wspólnego języka. Jest to niezbędne do owocnej i często długoterminowej współpracy. W obszarze fizjoterapii, najbardziej zajmują ją zagadnienia z zakresu neurologii dziecięcej i zaburzeń wieku rozwojowego u dzieci w wieku 0 – 6 lat.

W Artyście Mowy Iwona prowadzi terapię neurorozwojową NDT-Bobath, terapię ogólnorozwojową z elementami SI, terapię wad postawy, terapie ręki oraz instruktaże pielęgnacyjne dla rodziców niemowląt.

Szkolenia i warsztaty

  • Kurs NDT- Bobath Basic dla dzieci
  • Kurs Integracji Sensorycznej I i II stopnia
  • Kurs „Trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg Barbary Zukunft-Huber”
  • Kurs instruktorski Korektywy i Kompensacji Wad Postawy Ciała
  • Kurs „Terapia tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe z anatomią palpacyjną”
  • Kurs Kinesio Taping (KT1&KT2)
  • Kurs „Aktywność fizyczna kobiet w ciąży”
  • Szkolenie „Wprowadzenie do dynamicznych ortoz DAFO CASECADE”