Michalina KulczykowskaPsycholożka, trenerka, interwentka kryzysowa. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku psychologia oraz Szkoły Trenerów House of Skills. W swoim doświadczeniu ma 6 letnią pracę jako konsultant telefonu zaufania 116 111 dla dzieci i młodzieży, prowadzonym przez Fundacje Dajemy Dzieciom Siłę. W Fundacji pełniła również funkcje nadzorczyni interwencji kryzysowych, opiekunki stażystów oraz osoby reprezentującej telefon zaufania w mediach. Na swoim koncie ma także współpracę z Fundacją Nagle Sami, gdzie najpierw była koordynatorem telefonu wsparcia dla osób w żałobie, a obecnie prowadzi webinary oraz szkolenia. Jest autorką stałej rubryki w Newsweek Psychologia (Dziecka i Psychologia Nastolatka). Obszar jej zawodowych zainteresowań to wsparcie rodziców oraz praca z dziećmi i nastolatkami, a także służby mundurowe.

Obecnie pełni rolę psycholożki w sieci żłobków i przedszkoli, a także szkoli profesjonalistów w temacie dzieci i młodzieży oraz interwencji kryzysowej.
W Artyście Mowy Michalina prowadzi warsztaty dla najmłodszych i dla rodziców oraz przyjmuje nastolatków, szczególnie doświadczających kryzysu (depresja, samookaleczenia, próby samobójcze) oraz ich rodziców.

Szkolenia i warsztaty

  • Szkolenie “Dziecko też przeżywa żałobę. Jak wspierać rodzinę po stracie?”
  • Półroczny kurs z terapii poznawczo behawioralnej dzieci i młodzieży Centrum CBT
  • Szkolenie dotyczące pracy z osobami z zaburzeniami lękowymi Małgorzata Łuba
  • “LGBTQ – bez tajemnic” – wiedza i kompetencje w pracy pomocowej Jan Świerszcz
  • Szkolenie ze sztuki negocjacji; sekcja negocjacji Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”
  • Szkolenie “Dialog motywujący w pomocy psychologicznej” Konrad Ambroziak
  • Szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (ukończony I stopień, w trakcie II) Centrum TSR