« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Masaż wspomagający rozwój dziecka – warsztaty dla rodziców

12 stycznia 2020 | 10:00 - 12:00

75zł

Warsztat przeznaczony jest dla rodziców małego dziecka – niemowlęcia, którzy chcą budować bliską relację z dzieckiem i wspierać jego funkcjonowanie.

Program warsztatu:
1. Masaż Shantala- jako technika budowania więzi dziecko-rodzic. wprowadzenie teoretyczne, metodyka wykonania
2. Pokaz praktyczny masażu
3. Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu u dzieci
4. Masaż w okresie niemowlęcym, a późniejsze zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci-dyskusja
5. Pytania uczestników warsztatu.

Warsztat poprowadzi: mgr Iwona Paszczyk -fizjoterapeuta, terapeuta NDT-Bobath, terapeuta SI, instruktor korektywy i wad postawy. Absolwentka Fizjoterapii na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w Klinice Wad Postawy, Akademickim Centrum Medycznym, prywatnych gabinetach, a także przedszkolach prowadząc zajęcia z zakresu korektywy i integracji sensorycznej.

Obecnie pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Warszawie. Zajmuje się tam terapią dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, Zespołem Downa, różnymi zespołami genetycznymi, jak również dziećmi ze spektrum autyzmu. W swojej pracy wykorzystuje terapię NDT-Bobath, oraz elementy terapii SI. Dodatkowo łączy zdobyte przez lata pracy z dziećmi doświadczenie, z przebytymi licznymi szkoleniami, kursami i warsztatami. Prowadzi również zajęcia z zakresu korektywy, u dzieci ze stwierdzonymi wadami postawy.

Uważa że najważniejsze w pracy jest budowanie wspólnej więzi z dziećmi i ich rodzicami, wzajemne porozumienie, ustalenie wspólnych celów terapii oraz odnalezienie wspólnego języka. Jest to niezbędne do owocnej i często długoterminowej współpracy. W obszarze fizjoterapii, najbardziej zajmują ją zagadnienia z zakresu neurologii dziecięcej i zaburzeń wieku rozwojowego u dzieci w wieku 0 – 6 lat.

TERMIN WARSZTATU: 12.01 w godzinach 10.00-12.00
KOSZT: 75 zł (jeden rodzic)/ 95 zł (dwoje rodziców)

Zapisy: [email protected]

Podziel się z innymi!

Szczegóły

Data:
12 stycznia 2020
Czas:
10:00 - 12:00
Koszt:
75zł

Miejsce

Artysta Mowy
Komputerowa 7/83
Warszawa,Mazowieckie02-677Polska
Phone
793 111 247

Organizator

Artysta Mowy
Phone
793 111 247
Email
kontakt@artystamowy.pl