W gabinecie Artysta Mowy wykorzystywane są nowoczesne technologie i narzędzia terapeutyczne.

Słuchawki Forbrain

Słuchawki Forbrain –  to urządzenie do treningu słuchowo – głosowego, bazującego na sprzężeniu zwrotnym. Słuchawki wspierają terapię mowy, dzięki nim pacjent lepiej słyszy swój głos, co wpływa na poprawę mowy, rytm i płynność wypowiedzi. Słuchawki posiadają filtr, którego celem jest pobudzenie mózgu, dzięki czemu jest on bardziej wyczulony na różnego rodzaju bodźce. Dodatkowo ich używanie ułatwia odbiór przekazywanych informacji i pamięć krótkotrwałą.

Narzędzia usprawniające sprawność i funkcję aparatu artykulacyjnego

Nasi terapeuci używają narzędzi i urządzeń, które wspierają tradycyjne ćwiczenia logopedyczne i uatrakcyjniają żmudne ćwiczenia. Wszystkie narzędzia i pomoce dobieramy do potrzeb i biorąc pod uwagę ograniczenia pacjenta (np. alergie pokarmowe). Wszystkie używane przez nas narzędzia posiadają certyfikaty i atesty pozwalające na używanie ich w gabinecie terapeutycznym. Stosujemy m.in.:

  • FACIAL FLEX -jest narzędziem logopedycznym do terapii orofacjalnej. Wspiera ćwiczenia logopedyczne usprawniające mięśnie wokół szpary ust, brody, a nawet szyi, które biorą udział w akcie mowy i połykania.
  • Wibrator logopedyczny SENSI® i Z-vibe – używane szczególnie w terapii głoski [r], ale także do ćwiczeń związanych ze stymulacją i masażem  wewnątrz jamy ustnej oraz ćwiczeniami języka, podniebienia i żuchwy.
  • ABILEX® – używany do ćwiczeń oromotorycznych. Wspiera nas w ćwiczeniach usprawniających pracę języka i połykanie.
  • OraStim –  którego używamy do stymulacji sensorycznej wewnątrz jamy ustnej
  • Masażery logopedyczne służące do masażu wewnątrzustnego.
  • Tubki żuchwowe CHEWY TUBES i gryzaki do ćwiczeń języka, żuchwy, a także funkcji gryzienia i żucia czy sensorycznej stymulacji jamy ustnej.

Regulatory MFS

Regulatory MFS – to urządzenia do leczenia zaburzonych funkcji jamy ustnej, których używamy wspierająco podczas terapii logopedycznej u dzieci i młodzieży z wadami zgryzu, zaburzeniami oddychania i połykania. Regulatory wspierają naszą pracę domykając wargi i kształtując oddychanie torem ustnym, a także stymulując aparat mowy do prawidłowego połykania. Sprawdzają się także w terapii bruksizmu.

Taśmy Kinesio

Taśmy Kinesio w terapii, w której wspieramy pracę aparatu artykulacyjnego za pomocą odpowiednich oklejeń zgodnych z zasadami użycia kinesiotapingu w logopedii.