« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia – podejście autorskie

4 lutego 2023 | 10:00 - 5 lutego 2023 | 16:00

850zł

Zapraszamy na szkolenie: Ocena funkcjonalna traktu ustno-twarzowego. Mioterapia – podejście autorskie.

TERMIN: 4-5.02.2023 r. (sobota: 10-17, niedziela: 10-16)
Cena: 850 zł
Czas trwania: 17 h dydaktycznych
MIEJSCE: Warszawa
Zgłoszenia: [email protected] (proszę podać imię i nazwisko, maila, telefon, nazwę szkolenia oraz w razie potrzeby dane do faktury)

Prowadzący:
Ewelina Mendala-Kwoczek – Dyplomowany logopeda medialny, specjalista terapii logopedycznej, trener emisji i rehabilitacji głosu, oddechu, pedagog, terapeuta manualny i traktu orofacjalnego, terapeuta ręki, wykładowca akademicki, członkini Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, autorka warsztatów „SOS GŁOS”, „Z KULTURĄ JĘZYKA NA TY!”, „Podstawy terapii manualnej w terapii dysfunkcji narządu żucia (współpr. Bartosz Rocławski), „Zaburzenia kompleksu ustno-twarzowego – holistyczna terapia w zespole logopedyczno-ortodontyczno-fizjoterapeutycznym” oraz książki „Konfrontacje literackie i językowe”, jak i wielu innych artykułów związanych z dziedzinami językoznawstwa i pedagogiki. Prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, jak i organizatorka kilku z nich.
Prywatnie miłośniczka języka polskiego, ciekawych i zagadkowych książek w szczególności kryminałów, kajakarstwa i uśmiechu, a co najważniejsze – mama Antka i Szymona.
Jestem tą logopedką, która poszukuje, drąży i fascynuje się językiem (w każdej jego postaci) oraz dźwiękiem (w całej jego okazałości). Jednakże najważniejszy jest dla mnie Człowiek, który do mnie przychodzi ze swoją historią i nawiązuje relację.
Pracuję w fantastycznym Zespole, w miejscu, które tworzę – Sztuce Mówienia. Współpracuję ściśle z terapeutami z rożnych dziedzin, m.in. z fizjoterapeutami, ortodontami, laryngologami, chirurgami szczękowymi, ortopedami. Nieustannie pogłębiam wiedzę w zakresie układu ruchowego narządu żucia, w szczególności terapii miofunkcyjnej, zależności połączeń w ciele i zaburzeń o szerokim podłożu.
Drugi mój świat, to świat artystyczny i fascynacja dźwiękiem, jego tworzeniem, emocją, którą ze sobą niesie. Głos to emocje, które mówią nam o tym, jacy jesteśmy. Wiedzę naukową dotyczącą fizjologii głosu łączę ściśle z pracą nad świadomością ciała oraz rozwijaniem uważności.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z całościowym podejściem wykonania diagnozy logopedycznej, nabycie umiejętności oraz wiedzy w zakresie oceny warunków anatomicznych i motorycznych jamy ustnej. Szkolenie ma charakter edukacyjno-praktyczny, z zastosowaniem własnego protokołu badania, nagrań, przykładów diagnoz i opisów medycznych.
Program szkolenia
1. Rozwój motoryczny jamy ustnej
2. Ankyloglossia:
o definicje i klasyfikacja medyczna
o metody badawcze w różnych grupach wiekowych
o kompensacje wynikające z ankyloglossii
o wpływ ankyloglossii na zakres ruchu oraz elastyczność warg, języka oraz żuchwy (w tym funkcji stawów żuchwowo-skroniowych)
o ankyloglossia a funkcje pokarmowe (jak i gotowość do przyjmowania pokarmów), wymowa
o standardy postępowania w przypadku ankyloglossii – postępowanie przed wykonaniem zabiegu, jak i po korekcie wędzidełka języka, wargi górnej/dolnej
3. Analiza czaszkowo-twarzowa. Okluzja. Parafunkcje
4. Pozycja spoczynkowa warg, języka, żuchwy, prawidłowy tor oddechowy, połykanie normatywne = WIELKA PIĄTKA
5. Postawa ciała a wady zgryzu, wady wymowy
6. Ocena zakresu i jakości ruchomości w stawach żuchwowo-skroniowych
7. Wieloczynnikowa koncepcja diagnozowania. Współpraca zespołu medycznego i terapeutycznego w przypadku zaburzeń motorycznych jamy ustnej
8. Terapia:
o reedukacja nerwowo-mięśniowa
o mioterapia
Program autorski podlega ochronie.

 

Podziel się z innymi!

Szczegóły

Start:
4 lutego 2023 | 10:00
Koniec:
5 lutego 2023 | 16:00
Koszt:
850zł

Miejsce

Artysta Mowy
Komputerowa 7/83
Warszawa,Mazowieckie02-677Polska
+ Google Map
Phone
793 111 247

Organizator

Artysta Mowy
Phone
793 111 247
Email
kontakt@artystamowy.pl