Szkolenie w Krakowie: Diagnoza i terapia jąkania u dzieci i młodzieży – praktyczny warsztat terapeuty jąkania (9.06.2019)Zapraszam na szkolenie z jąkania w Krakowie. Odbędzie się już 9.06.2019 r. Osiem godzin warsztatów po których będziesz w stanie przeprowadzić diagnozę i programować terapię jąkania różnymi metodami u swoich pacjentów!

Prowadząca:

mgr Aleksandra Jastrzębowska – Jasińska

 • neurologopeda kliniczny, 
 • psycholog,
 • terapeuta jąkania,
 • coach,
 • pedagog specjalny, 
 • specjalista wczesnej interwencji logopedycznej,
 • wykładowca akademicki.

Cena: 380 zł
Termin: 9.06.2019 r.
Miejsce: Kraków – dogodne miejsce w centrum Krakowa, blisko dworca
Zapisy: https://goo.gl/forms/bEq8uBALNt9dIoov1

Program:

 1. Jąkanie wczesnodziecięce – jak je rozpoznać? Zwykła niepłynność mówienia, a jąkanie.
 2. Przyczyny i teorie jąkania
 3. Czynniki ryzyka w jąkaniu wczesnodziecięcym
 4. Charakterystyka objawów jąkania wczesnodziecięcego.
 5. Diagnoza jąkania u dzieci i młodzieży (zaprezentowanie i omówienie zastosowania testów i kwestionariuszy oraz studia przypadków)
 6. Metody terapii jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym (przegląd dostępnych metod, pomoce potrzebne do terapii, propozycje ćwiczeń, zasady współpracy z rodzicami, zwrócenie uwagi na psychologiczne aspekty terapii) – omówienie metod i zastosowanie ich w praktyce
 7. Metody terapii jąkania u dzieci w wieku szkolnym i młodzieży (metody mówienia bardziej płynnego i jąkania bardziej płynnego, schematy ćwiczeń, zasady włączania rodziców w terapię, proponowane pomoce do terapii)- omówienie metod i zastosowanie ich w praktyce
 8. Programowanie terapii jąkania u dzieci i młodzieży – kiedy i jakie działania podejmować? Studia przypadków. Prezentacja materiałów i pomocy użytecznych w terapii.
 9. Metody wspomagające terapię jąkania