Obecnie zajęcia grupowe musiały zostać zawieszone, ale wspomnienia ostatnich zostały, więc się nimi podzielę – być może staną się inspiracją do Waszych domowych zabaw.

Program CZADⓒ bardzo wiele korzysta z możliwości jakie daje bajkoterapia. Wybieramy wartościowe książki dla dzieci poruszające ważne tematy, które wprowadzamy w ten sposób na zajęciach, by później rozwijać je w kolejnych zabawach i zadaniach wspólnie z dziećmi i rodzicami. Jedną z takich książek jest „Kropka” od Mamania opowiadająca o ukrytych talentach, o szukaniu zasobów, wspieraniu innych, motywowaniu, a przede wszystkim budowaniu własnej wartości i kompetencji. Książka bardzo prosta, a niosąca za sobą tyle ważnego przekazu. Po przeczytaniu tworzyliśmy własne kropkowe dzieła, a także kropki naszych umiejętności i talentów, które połączyliśmy ze sobą tworząc kropkowy obraz. Na koniec dzieci przygotowały mini występy prezentując swoje talenty.

Ciekawa jestem czy czytaliście, a może macie ochotę żeby przeczytać „Kropkę”? W kolejnym poście znajdziecie filmik, żebyście mogli kontynuować rozmowy i zabawy z kropka z dziećmi w domu – dajcie znać jak wrażenia :)!

Podziel się z innymi!