Szczęśliwa rodzina

Konsultacja psychologiczna – jak wygląda pierwsze spotkanie z psychologiem?

Konsultacja psychologiczna jest jedną z usług oferowanych w Artyście Mowy w Warszawie. W naszym gabinecie prowadzimy terapię psychologiczną dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wspieramy też psychologiczne kobiety w okresie okołoporodowym. Pierwsze spotkanie trwa godzinę, podczas której w atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa i empatii masz możliwość podzielenia się swoimi trudnościami. Omówione zostają niepokoje, problemy i potrzeby pacjenta. Na tej podstawie psycholog może omówić z pacjentem wstępną diagnozę, proponowane zalecenia i ewentualną dalszą kontynuację terapii, w tym techniki, jakie mogą zostać włączone do terapii.

Czytaj więcej

Gdzie szukać wsparcia w trakcie ciąży i po porodzie

Gdzie szukać wsparcia w trakcie ciąży i po porodzie?

Okres ciąży i początków macierzyństwa dla matki to szczególny czas. Wiele z nas potrzebuje wtedy delikatności, empatii, wysłuchania i zrozumienia. Każda matka doświadcza ciąży i początków macierzyństwa po swojemu, doświadcza zmian, różnych emocji, ograniczeń. To jak sobie z nimi radzi zależy od jej zasobów, kondycji fizycznej, psychicznej, a także posiadanego wokół wsparcia. Często otoczenie nakłada na matkę wiele oczekiwań, żądań czy życzeń nie do spełnienia z uwagi na fakt, że przechodzą często trudny dla ciała i psychiki, wyczerpujący okres ciąży czy połogu, który rzadko kończy się rzeczywiście po kilku tygodniach. Nie  zawsze łatwo poprosić o pomoc, czasem nie wiadomo gdzie jej szukać.

Czytaj więcej

Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna dla kobiety w ciąży i po porodzie

Umiejętność proszenia o pomoc to twoja siła, nie słabość. Kiedy czujesz, że jest Ci trudno, a wyczerpałaś dostępne Ci formy wsparcia udaj się do specjalisty – do psychologa, który opiekuje się kobietami w okresie okołoporodowym. Konsultacja pomoże odnaleźć Twoje zasoby w danej sytuacji, trudności i zaplanować działania, które pozwolą Ci poczuć się lepiej. Pamiętaj, że zdrowa mama to szczęśliwe dziecko i zadbaj najpierw o siebie by móc zadbać o maluszka.

Czytaj więcej

Logo Programu Całościowej Zintegrowanej Aktywności Dzieci CZAD

Zapraszamy do udziału w kolejnych grupach terapeutycznych dla dzieci jąkających się i ich rodziców

Szanowni Państwo, Rodzice dzieci jąkających się,
Zapraszamy do udziału w zajęciach pierwszych w tym roku dwóch kolejnych grupach terapeutycznych dla dzieci jąkających się i ich rodziców. 22.01 rozpocznie się grupa dla dzieci 5-7 letnich, a 15.02 dla 4-5 latków. Czytaj więcej

Komunikacja z dzieckiem z jąkaniem w grupie przedszkolnej lub klasie szkolnej

Komunikacja z dzieckiem z jąkaniem w grupie przedszkolnej lub klasie szkolnej

Wrzesień to czas powrotu do szkoły i przedszkola, dla wielu po dłuższej przerwie. To wiele zmian, emocji i niespodzianek. Także dl nauczycieli, którzy spotkają się ze swoimi klasami. W każdej z nich może znaleźć się dziecko z zaburzeniami płynności mówienia, takimi jak jąkanie. Warto wiedzieć jak wspierać takie dziecko, by nie popełniać błędów w komunikacji z nim. Czytaj więcej