Starsza kobieta

Terapia logopedyczna pacjentów neurologicznych: jak wygląda terapia neurologopedyczna?

Zaburzenia neurologiczne, takie jak udar mózgu, mózgowe porażenie dziecięce (MPD) urazy głowy, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona czy stwardnienie zanikowe boczne (SLA), mogą znacząco wpływać na zdolność mówienia, połykania i komunikacji. Nasza terapia ma na celu przywrócenie tych funkcji lub maksymalne ich usprawnienie.

Czytaj więcej

Rodzina misiów

Terapia neurologopedyczna – jak wygląda praca w naszym gabinecie w Warszawie?

Terapia neurologopedyczna prowadzona jest w Artyście Mowy w każdym wieku. Neurologopeda obejmuje opieką dzieci z zaburzonym rozwojem mowy, w tym nie mówiące, mówiące mało, nie rozwijające bazowych umiejętności komunikacyjnych, a także doświadczające trudności w obszarze rozwoju mowy i komunikacji z uwagi na podejrzewane lub stwierdzone zaburzenia.

Czytaj więcej

Rodzina

Konsultacja neurologopedyczna – jak wygląda pierwsze spotkanie z neurologopedą?

Konsultacja neurologopedyczna prowadzona jest w gabinecie przez naszych neurologopedów, którzy ukończyli studia Neurologopedyczne i posiadają kwalifikacje do wykonywania diagnoz i terapii neurologopedycznych. Konsultacja neurologopedyczna trwa 1,5 godziny i obejmuje badanie logopedyczne, wywiad, analizę dokumentacji dostarczonej przed lub na konsultację, podsumowanie, zalecenia oraz zaplanowanie terapii, jeśli jest konieczna.

Czytaj więcej