Jasper Juul to autor do którego zawsze chętnie wracam, także w ten majówkowy czas. Jego myśli i zapisane w książkach słowa zawsze są mi bliskie i wiele czerpie z tych lektur zarówno dla swojej pracy, jak i prywatnego życia.

Tym razem polecam Wam jego książkę dla par rodziców pt. „Być razem. Książka dla par” od Wydawnictwo Mind. Niewiele jest takich pozycji na rynku, które opisują różne problemy rodzicielskie w kontekście pary i jej dbania o siebie. Znajdziecie tu kilka rozmów, które Jasper Juul przeprowadził z ojca i i matkami–na temat ich problemów wychowawczych, problemów jakie pojawiają się, gdy przyjmują rolę matki i ojca i które zaczynają mieć miejsce w parze między partnerami w związku z pojawieniem się dziecka. Juul po każdej rozmowie podsumowuje ją dając rodzicom konkretne wskazówki do zastosowania. Myślę, że każdy rodzic w tych rozmowach może znaleźć i siebie i zainspirować się wskazówkami Juula. To książka pisana w nur ie rodzicielstwa bliskości o zdrowym rodzicielstwo i dobrym partnerstwie równocześnie.

Chciałabym przytoczyć Wam fragment, który szczególnie zapadł mi w pamięć : „Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla swoich dzieci, jest wziąć pełna odpowiedzialność za własne życie i stać się dla nich pod tym względem wzorem. Trudno przecenić doświadczenie dziecka, które widzi rodzica uczciwego wobec siebie i konstruktywne radzącego sobie z trudnościami życia. (…) Zadanie rodzica nie polega na tym, żeby chronić dziecko przed bólem i niewygodami immanentnymi dla naszego życia. Chodzi raczej o to by pokazać mu, jak można sobie z nimi radzić i być dla niego w tym względzie wzorem do naśladowania”.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!