„Ślimaki to mięczaki”, czyli mój NUMER JEDEN jeśli chodzi o gry dla dzieci i młodzieży, choć i nie jeden dorosły przez długi czas pozostaje pod jej urokiem. Gra zachwyca od pierwszego otwarcia pudełka i pierwszej rozgrywki! Tą cudowną pozycję proponuje nam niezastąpiona Nasza Księgarnia – gry po raz kolejny zachwycając grafiką i pomysłem na zabawę w towarzystwie ślimaków.

W trakcie gry wcielamy si w rolę jednego z wylosowanych ślimaków. Pozostali gracze nie wiedzą, jaki jest nasz kolor ślimaka. Następnie gracze kolejno rzucają kostkami i poruszają wszystkimi grającymi ślimakami w zależności od koloru ślimaka lub koloru pola, n którym stoją. Na przykład po wyrzuceniu fioletowego oczka na kostce należy poruszyć do przodu fioletowym ślimakiem lub ślimakiem stojącym na fioletowym polu. Jedak najważniejsza w tej grze jest strategia, spostrzegawczość, koncentracja i bycie jak najwolniejszym ślimakiem, gdyż to właśnie ostatni ślimak w wyścigu wygrywa w tej grze. Ta przewrotność powoduje, że gra wzbudza wiele emocji i i staje się ulubioną;) Dodatkowo po zakończeniu wyścigu każdy z graczy otrzymuje odpowiednią ilość żetonów odpowiadającą ilości zebranych punktów.

Terapeutycznie gra pomoże ćwiczyć koncentrację uwagi, planowanie i przewidywanie, nazwy i różnicowanie kolorów oraz wprowadzi nową jakość w zakresie wygrywania i przegrywania, ponieważ w tej grze to ostatni są pierwszymi;)
Domowo będzie to doskonały sposób na spędzenie czasu pełnego emocji i skupienia w towarzystwie całej rodziny. Będzie to też doskonała gra na towarzyskie spotkania dla młodzieży, jak i dla dorosłych.

Polecam każdemu graczowi MOJE ULUBIONE „Ślimaki to mięczaki”!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!