„Zagrajmy, mamo. Myszki w ogrodzie” od wydawnictwa Nasza Księgarnia – gry to propozycja, która zachwyca dzieci! Myszki grają tu pierwsze skrzypce – wchodzą do norek, a następnie dzięki odpowiednim ruchom graczom zjadają swoje ulubione przysmaki ze środka planszy.

Aby zebrać jak najwięcej punktów w tej grze trzeba mieć dobrą pamięć i zapamiętywać, jakiego koloru myszka weszła do której norki. Kiedy na środku planszy pojawiają się smakołyki w określonych kolorach zadaniem graczy jest wysunięcie z norki myszki w kolorze smakołyku. Gra dostarcza dzieciom wiele radości, pozwala ćwiczyć koncentrację uwagi. Wykonanie gry, jak zawsze w Naszej księgarni jest wspaniałe – plansza i smakołyki z grubej tektury i drewniane myszki.

Oprócz samej gry myszki, jak i smakołyki można wykorzystać w ćwiczeniach kategoryzacji według koloru i rodzaju przedmiotu.

Aby gra stała się grą logopedyczną proponuję przygotować samodzielnie smakołyki z obrazkami z ćwiczoną głoską – w prezencie dla Was w zdjęciach do posta znajdziecie moje propozycje żetonów logopedycznych do tej gry z głoskami [l], [s] i [sz].

Życzę Wam wspaniałej zabawy!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!