NAJNOWSZY PUCIO wspiera nas w stymulacji mowy najmłodszych już od kilku dni. „Pucio umie opowiadać” to już piąta książka z serii o ulubionym bohaterze najmłodszych, które wydało Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Książeczka opowiada o narodzinach brata Pucia i Misi – Bobo, który najpierw jest w brzuchu mamy, a cała rodzina przygotowuje się na jego przyjęcie, a następnie po narodzinach opiekuje się nim. Książka nie tylko wspiera mowę, szczególnie opowieściową, budowanie zdań, dłuższych wypowiedzi, a także rozwijanie słownictwa. Pomaga również wprowadzić dziecko w temat narodzin młodszego rodzeństwa i stopniowo przygotować je na to wydarzenie. dzięki książce dziecko dowie się jak dbać o mamę, gdy jest w ciąży a także jak wspierać rodziców i pomagać w opiece nad młodszym rodzeństwem. Pojawi się tu oczywiście także wątek zazdrości Pucia o młodszego bobasa. Nowy Pucio spełni więc na pewno dwie funkcje: logopedyczną, a także psychologiczną w sytuacji, gdy rodzice spodziewają się kolejnego dziecka.

Ciekawa jest też struktura książki. Na każdej stronie oprócz tekstu opowiadania pojawiają się piękne ilustracje, typowe dla serii o Puciu oraz kilka obrazków na dole w sekcji „Co się wydarzyło?” dotyczących treści książki, o których opowiedzieć może samo dziecko tworząc zdania lub krótsze wypowiedzi. Na kolejnych stronach, dla najmłodszych, pojawiają się także wyrażenia dźwiękonaśladowcze do powtarzania. Dodatkowo na dole każdej kolejne karty pojawia się element „Zapytajcie rodziców”, gdzie podane są pytania jakie dziecko zadać może mamie i tacie, a które dotyczą treści poruszanych w książeczce dotyczących ciąży i narodzin rodzeństwa, np. Czy mama miała w ciąży ulubione potrawy? Jak rodzice przygotowywali się do narodzin dziecka?

Mocną stroną publikacji jest jej wielorakie zastosowanie, a także twarda oprawa, piękne ilustracje i opowiadanie pisane językiem dziecka, które pozwoli mu zrozumieć zmiany, jakie mogą pojawić się w jego życiu, związane z narodzinami brata lub siostry.

Ogromnie polecam tą nowego Pucia, a tym którzy nie znają całej serii zachęcam do zapoznania się z pozostałymi książkami, tymi większymi i małymi oraz puzzlami! Wszystkie będą odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!