Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, a wraz z nim pytanie co kupić? Dla niezdecydowanych i nie przygotowanych jeszcze na ten dzień proponuję prezenty LAST MINUTE, czyli mój subiektywny wybór zabawek dla dzieci.

 1. „Lisek urwisek” od Nasza Księgarnia – gry, czyli gra detektywistyczna dla dzieci – bogata w elementy, zapewniająca wiele rozgrywek bez utraty zainteresowania. Podczas rozgrywki szukamy wskazówek i próbujemy odnaleźć naszego podejrzanego liska.
 2. „Ślimaki to mięczaki” od Nasza Księgarnia – gry – strategiczna planszówka dla starszych dzieci i młodzieży. Wyścig, który wymaga skupienia, obserwacji i co najciekawsze, w której wygrywa najwolniejszy gracz;)
 3. „Totem” – idealna gra dla młodzieży, w której ważne jest przewidywanie ruchów przeciwnika i zdobycie jak największej liczby punktów przez ustawienie swoich totemów w odpowiedniej kolejności.
 4. Gry z serii „Sport & Fun” od Alexander Toys – idealne dla dzieci lubiących aktywne spędzanie czasu i ruch, sprawdzą się szczególnie podczas nadchodzących ciepłych miesięcy. do wyboru mamy min.: „Strzał w 10”, „X-game”, „Uni”, „Run” czy „Active”.
 5. Seria „Akceptuję, co czuję” od Egmont dla chcących prezentem wzmocnić umiejętności emocjonalno – społeczne u dziecka.
 6. „Pędzące żółwie” w wersji do plecaka od Egmont – doskonała wycieczkowa wersja popularnej, ulubionej gry wielu dzieci.
 7. „Przechlapane” od REBEL.pl – gra wspierająca logiczne myślenie dla miłośników zabaw z basenem z roli głównej.
 8. „Myszki w ogrodzie” od Nasza Księgarnia – gry – to trenująca pamięć i naukę kolorów gra dla przedszkolaków nie bojących się myszy;)
 9. „Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara” – książka do opowiadania, dla mających bujną wyobraźnię od Kapitan Nauka.
 10. Seria „Pierwsze słowa” od Egmont, czyli ruchome książeczki do poznawania świata dla maluchów.
 11. „Szybkie kolory” od REBEL.pl dla lubiacych kolorowanie i mających dobrą pamięć gra dla szybkich graczy.
 12. „A królik słuchał” od Mamania – cudowna opowieść o przyjaźni, słuchaniu i byciu z drugą osobą.
 13. „Jano i Wito” od Mamania dla najmłodszych poznających świat i uczących się mówić.
 14. „Moje na górze” od Alexander Toys dla młodzieży – budzi wiele emocji i sprawia, że każdy czas z nią stanie się świetną zabawą.
 15. „Przyjaciele z krainy uważności” od Wydawnictwo Poznańskie dla szukających wyciszenia, opowieści o radzeniu sobie z emocjami i trudnościami, które spotkać mogą nasze dzieci z treningiem uważności w tle.
 16. „Samochody i garaże” od Melissa&Doug, czyli zabawka dla każdego małego fana aut.
 17. „Kinetic sand” lub tzw. piasek z muszelek, dla lubiących zabawy z masami, tu sprawdzą się też zestawy ciastoliny różnego typu.

To oczywiście tylko kilka propozycji z puli moich ulubionych. Mam nadzieję, że przypadną i Wam do gustu:)

Podziel się z innymi!