„Balonowa 5” od Egmont od kiedy pojawiła się na naszej gabinetowej półce stała się książką uniwersalną. Opowiada o mieszkańcach kamienicy przy ulicy Balonowej 5, którzy przeróżnie spędzają swój czas w domu, co obrazują kolorowe, bogate ilustracje książki.

Kolejne strony oprócz ciekawej historii do przeczytania dają nam szanse na przeróżne ćwiczenia: powtórzenie przyimków podczas szukania z Myszką jej zaginionego kapelusza, trening pamięci dzięki zapamiętywaniu przepisu małpki, opowiadanie historii, które prezentują bogate ilustracje w książce, powtarzanie wypisanych na kartach książki onomatopei zachęcających do naśladowania odgłosów ptaków czy wydawanych przez hipopotama, pajęcza orkiestra dostarczy nam też kilka trudnych słów z grupami spółgłoskowymi do powtórzenia czy przeczytania, a z żabką poszukamy rymów do jej nowej piosenki, z nietoperzem zatańczymy śmieszny taniec, przy okazji ćwicząc pamięć ruchu, nie unikniemy też ćwiczeń percepcji wzrokowej szukając na ilustracjach kolejnych mieszkańców ulicy Balonowej.

Książka świetnie łączy czytanie z dodatkowymi ćwiczeniami poznawczymi – będzie przydatna w domu, jak i na zajęciach terapeutycznych. Polecam ją dla dzieci przedszkolnych i szkolnych!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!