Nauka czytania nie musi być nudna! W Artyście pomagają nam w tym zadaniu książeczki z serii Czytam sobie od Egmont.

W serii znajdziemy książeczki na 3 poziomach: Składam słowa, z krótkimi zdaniami, treningiem głoskowania dla zaczynających przygodę z czytaniem; Składam zdania z dłuższym zdaniami, dialogami i treningiem sylabizowania oraz Połykam strony z bardziej złożonymi zdaniami, trudnymi wyrazami i dłuższym tekstami dla szlifujacych naukę czytania. Seria sugerowana jest dla dzieci od 5 do 7 lat. Książki maja różne tematy, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. W środku znajduje się tekst pisany duża czcionka, ciekawe ilustracje i w zależności od poziomu wyrazy gloskowane lub sylabizowania.

Na końcu każdej pozycji znajdziemy naklejki motywacyjne dla dzieci oraz instrukcja jak ćwiczyć czytanie z daną książeczka. Na naszej półce znalazły się nowe pozycje z serii: na 1 poziomie „Dobranocka dla Batmana” o chlopcu, która naśladując Batmana pomaga innym i dzielnie wypełnia swoje dziecięce obowiazki, „Fafik i futerał” na 2 poziomie o psie Fafiku i Neli oraz ich przygodach oraz „Dziadek do orzechow” na 3 poziomie o występie dziewczynki – baletnicy w tytułowej sztuce, przygotowaniach i premierze.

To ciekawe, dostosowane do poziomu dziecka książki wspierające w nauce czytania i sprawiając, że staje się ona przyjemnością. Polecam dla dzieci wczesnoszkolnym.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!