Dla wielu przedszkolaków 20 września to już prawie miesiąc pierwszego miesiąca adaptacji w przedszkolu lub powrotu do przedszkola po wakacjach. Każdy malec inaczej przyzwyczaja się do przedszkolnych zasad, planu dnia, nowy kolegów, koleżanek i dorosłych w ich życiu.

Na księgarnianych półkach możecie znaleźć książkę, która może wesprzeć w oswojeniu dziecka z przedszkolną rzeczywistością pt. „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować” od Wydawnictwo Nasza Księgarnia. W środku znajdziemy krótkie teksty na różne tematy dotyczące nauki dobrego zachowania. Feluś i Gucio zapoznają się z przedszkolnym kodeksem, nauczą się kiedy należy stosować zwroty grzecznościowe, jak czekać na swoją kolej, jak zachowywać się przy stole, jak pomagać innym, szanować cudze rzeczy i zgodnie bawić się z rówieśnikami, a także sprzątać po sobie, zachować się na ulicy i w teatrze. Będzie też mowa o inności, empatii, komunikacji z innymi. Każda karta to inny ważny dla przedszkolaków temat – kilka zdań opowiadania i pytanie do dzieci na dany temat.

Mocną stroną publikacji są piękne ilustracje rysunkowe i twarda oprawa i karty książki. w prosty sposób Feluś i Gucio pomogą nauczyć dzieci zasad dobrego wychowania, dobrego współżycia z innymi i konsekwencji nieprzestrzegania reguł. Będzie doskonałą propozycją dla rodziców, nauczycieli przedszkolnych i psychologów dziecięcych. Bardzo polecam!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!