Gra „GEMINO” to nowa propozycja gry strategicznej od wydawnictwa EGMONT Polska Wydawnictwo. Na pierwszy rzut oka przypomina popularne „kółko i krzyżyk”, jednak już po pierwszej rozgrywce okazuje się, że jest bardziej skomplikowana – wymaga koncentracji uwagi, planowania ruchu i odpowiedniej strategii, która pozwoli wygrać rozgrywkę.

Gra zawiera dwie plansze z kolorowymi kwadratami oraz tafelki do gry z różnymi symbolami: zielonymi gwiazdkami, czerwonymi krzyżykami, żółtymi kołami lub granatowymi kwadratami.Za pomocą 14 wylosowanych płytek każdy z graczy powinien ustawiać tafelki tak, aby w efekcie umieścić 4 (a w wersji dla 2 osób 5) tafelków w jednym rzędzie: pionowo, poziomo lub po skosie. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność zagrywania 2 tafelków w czasie swojej kolejki: każdy z nich musi trafić na oddzielne plansze, ale na pole w tym samym kolorze. Zwycięża gracz, który 3 razy ułoży 4 (5) takich samych tafelków obok siebie.

Zasady gry nie pozwalają się nudzić! Dzieciom pomogą ćwiczyć koncentrację uwagi i myślenie strategiczne oraz wzrokowo – przestrzenne. To doskonałą propozycja rozwijająca intelektualnie dzieciaki od 6 roku życia. Sprawdzi się także u młodzieży i dorosłych.

Można ją dostosować także dla dzieci młodszych, które mogą układać tafelki na jednej planszy, a ich zadaniem może być ułożenie 3 tafelków obok siebie. Tafelków można również użyć w prostszej wersji do gry opartej o zasady gry „kółko i krzyżyk”.

Dodatkowym atutem gry są tafelki, których terapeuta może używać także do innych ćwiczeń, np. układania sekwencji czy budowania kategorii na podstawie kształtu i koloru. Jak widzicie gra daje wiele możliwości, które można dostosować do dzieci w różnym wieku, młodzieży i dorosłych. Będzie doskonałym urozmaiceniem zajęć, których celem jest rozwijanie funkcji poznawczych. Będzie też wspaniałą propozycją na towarzyskie wieczory z grami w gronie znajomych lub czas rodzica z dzieckiem.

Gra jest doskonale przygotowana: plansze są twarde, a tafelki „niezniszczalne”.
Bardzo polecam GEMINO!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!