Rekomenduję Wam nową propozycję od REBEL.pl – grę „Memuuu”. W malutkim pudełeczku kryją się karty z różnymi obrazkami, np. kaktusem, kaczką, psem, chmurką, marchewką czy rzodkiewką, a także kilka z tytułową krową.

W trakcie gry gracze muszą uważnie obserwować jakie kolejne karty są odkrywane i kładzione na stosie na stole. Kiedy na stos zostanie wyłożona karta, która wyłożona była już wcześniej w danej rozgrywce należy jak najszybciej złapać stos i powiedzieć jak karta się powtórzyła. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy na górze stosu zostanie położona krowa – wtedy również należy złapać stos (w mojej wersji zawołać też „muuu”;). Z tą wersją poradzić powinny sobie 6-latki i starsze dzieci.

Natomiast w ułatwionej wersji, dla dzieci młodszych proponuję zamiast układać karty w stosik, układać je na stole obok siebie – wtedy kiedy dziecko zauważy, że na stole leżą już dwie takie same karty będzie mogło położyć dłoń na powtarzającej się karcie i powiedzieć co na niej jest.

W wersji trudniejszej – eksperckiej, jak nazywają ją autorzy, gracze łapią stos i zdobywają karty dopiero kiedy uprzednio na stosie pojawiły się dwie pary takich samych kart.

W grę można też grać na zasadach znanego nam wszystkim memory – odkrywając kolejne pary i szukając par takich samych. Może być również przydatna w ćwiczeniach w układaniu sekwencji. To daje przynajmniej 4 różne możliwości zastosowania kart z gry.

Gra ćwiczy spostrzegawczość, pamięć wzrokową i koncentrację. Dzieciaki grają w nią w wielkim skupieniu, trudno się nią znudzić. Obrazki są bardzo dobrze przygotowane. Pudełeczko jest malutkie więc można je wziąć ze sobą na zajęcia czy w podróż. Sprawdzi się w terapii gabinetowej, jak i w zabawie domowej.

Polecam!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!