Recenzja: „Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko”

Majówkowo polecam Wam książkę „Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko” od Wydawnictwo MiND. To przystępny poradnik dla rodziców, ale też cenna książka dla terapeutów dotycząca radzenia sobie z dorosła złością.

Opisuje negatywne skutki złości rodzicielskiej przerzucanej na dziecko, pozwala sprawdzić skalę złości towarzyszącą danemu rodzicowi w kontakcie z dzieckiem, a także, co najważniejsze, uczy strategii radzenia sobie z rodzicielską złością, dzięki prowadzeniu np. dziennika kontroli złości.

Książka przeprowadza rodzica przez cały proces kontroli złości: od interpretacji skąd wynika niepożądane zachowanie dziecka, przez identyfikowanie myśli – zapalników powodujących złość, zmianę myślenia o zachowaniu dziecka, po zmianę sposobu postępowania w sytuacjach złości. W książce rodzic znajdzie konkretne ćwiczenia i przykłady zastosowania opisywanych strategii, które ułatwią mu wykorzystanie ich w swoim życiu. Dodatkowo znajdziemy tu rozdział poświęcony treningom relaksacyjnym gotowym do użycia w codzienności.

Polecam tą publikację jako praktyczny materiał do pracy terapeuty z rodzicami lub do treningu samodzielnego dla rodziców, którzy nie zawsze radzą sobie ze swoją złością w obliczu zachowań swojego dziecka.

Gdzie kupić?