Majówkowo polecam Wam książkę „Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko” od Wydawnictwo MiND. To przystępny poradnik dla rodziców, ale też cenna książka dla terapeutów dotycząca radzenia sobie z dorosła złością.

Opisuje negatywne skutki złości rodzicielskiej przerzucanej na dziecko, pozwala sprawdzić skalę złości towarzyszącą danemu rodzicowi w kontakcie z dzieckiem, a także, co najważniejsze, uczy strategii radzenia sobie z rodzicielską złością, dzięki prowadzeniu np. dziennika kontroli złości.

Książka przeprowadza rodzica przez cały proces kontroli złości: od interpretacji skąd wynika niepożądane zachowanie dziecka, przez identyfikowanie myśli – zapalników powodujących złość, zmianę myślenia o zachowaniu dziecka, po zmianę sposobu postępowania w sytuacjach złości. W książce rodzic znajdzie konkretne ćwiczenia i przykłady zastosowania opisywanych strategii, które ułatwią mu wykorzystanie ich w swoim życiu. Dodatkowo znajdziemy tu rozdział poświęcony treningom relaksacyjnym gotowym do użycia w codzienności.

Polecam tą publikację jako praktyczny materiał do pracy terapeuty z rodzicami lub do treningu samodzielnego dla rodziców, którzy nie zawsze radzą sobie ze swoją złością w obliczu zachowań swojego dziecka.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!