To wielka przyjemność odnajdywać książki bliskie moim wartością i podejściu w pracy z dziećmi- opartych o rodzicielstwo bliskości i nvc. Jedne z nich to nowe części serii „Akceptuję, co czuję”: „Kłócimy się, godzimy się” oraz „Przyjaźń” od Książkosfera HarperKids.

To książeczki zawierające mnóstwo ćwiczeń dla dzieci wspierających regulację emocji, asertywność, stawianie granic, poczucie własnej wartości, relacje, komunikację. Są pełne szacunku, akceptacji i uznania dziecięcych potrzeb i możliwości. W „Kłócimy się, godzimy się” sprawdzimy co może być powodem konfliktu, jak możemy się czuć, zachowywać w konflikcie, jak stawiać granice, gdy nie mamy na coś zgody, jak szukać rozwiązań konfliktu, jak komunikować się w konflikcie, jak się pogodzić czy zrozumieć punkt widzenia innych osób. „Przyjaźń” zaprasza do rozmowy o swoich przyjaciołach, o cechach przyjaciela, ich zachowaniach, o nieśmiałości w kontaktach z innymi, radzeniu sobie z odmową, rywalizacji i współpracy, adaptacji w nowym towarzystwie, dzieleniu się, zasadach zabawy, dochowywaniu tajemnicy i dokuczaniu.

Zadania są ciekawe, różnorodne, z naklejaniem, rysowaniem, zapisywaniem czy zagadkami. Na końcu znajduje się też krótki poradnik dla rodziców. To bardzo wartościowe pozycje do domowych ćwiczeń dla dzieci z udziałem rodzica, a także na zajęcia terapeutyczne indywidualne i w grupie, są kopalnią pomysłów do rozmów i treningu umiejętności emocjonalno-społecznych z dziećmi. Bardzo, bardzo polecam dla dzieci od 5 lat.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!