Książeczki do nauki czytania z serii Czytam Sobie. Poziom 1 od Egmont: „Fasola Eulalii” autorstwa Justyny Bednarek i „Rajdowa krowa” autorstwa” Rafała Witka. To propozycja dla robiących swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Książeczki są łatwe, mają duży druk, na każdej stronie znajdziemy też przegłoskowane wybrane słowa. Rysowane ilustracje dopełniają książeczki. Tekstu na kolejnych stronach nie jest wiele (od 150 do 200 słów) więc każdy początkujący powinien sobie z nim poradzić. Na końcu każdej z nich znajdują się również naklejki motywacyjne, które można przyznawać dziecku za udane przeczytanie książeczki lub odpowiedzenie na pytania do tekstu znajdujące się na tylnej okładce książki. „Fasola Eulalii” to tekst o tworzeniu wiosny w słoiku, czyli losach fasolki posadzonej przez Eulalię. „Rajdowa krowa” natomiast opowiada historię wyścigu, w którym udział bierze krowa na swoim „Land Krowerze”. Opowiadania są ciekawe i pisane z dużą dawką humoru.

Kolejne poziomy serii mają zwiększony poziom trudności i inną formułę. Poziom 1 skupia się na głoskowaniu i krótkich zdaniach; poziom 2 na sylabizowaniu i dłuższych, zdaniach, także złożonych; a w 3 znajdziemy już wszystkie głoski i dłuższe, bardziej skomplikowane zdania oraz słownik wyrazów trudnych.

Polecam wszystkim dzieciakom uczącym się czytać serię Czytam sobie 😉

Gdzie kupić „Fasola Eulalii”?

Gdzie kupić „Rajdowa krowa”?

Podziel się z innymi!