Książeczki „z dziurą” z serii Akademia Mądrego Człowieka od Wydawnictwa EGMONT Polska Wydawnictwo to wspaniała propozycja dla dzieci, które lubią książki z niespodzianką. Prezentuję Wam 3 części z tejże serii: „Kto robi hu – hu – hu?”, „A to było tak…” i „Ciekawski kotek”. W każdej z nich główną rolę odgrywa dziura, która na każdej stronie kryje inną tajemnicę i z każdą stroną zmniejsza się.

W „Kto robi hu-hu-hu?” poznajemy różne zwierzątka i odgłosy, które wydają. Będzie świetną pomocą w terapii opóźnionego rozwoju mowy i doskonałą pomocą dla rodziców do ćwiczeń domowych.

„A to było tak..” zabierze nas w podróż z kolejnymi zwierzątkami, które przez dziurę prowadzić będą do następnych bohaterów. Dowiemy się min. kogo się boją i gdzie umieją się schować.

„Ciekawski kotek” natomiast pokaże nam różne rodzaje dziur, które zobaczył, np. kryjówkę królika, paszczę żaby czy dziurkę wygryzioną w liściu przez gąsienicę. To bardzo przyjemna, ciekawa opowieść, której dzieci będą słuchały do samego końca.

Wielkim plusem książeczek jest ich twarde, niezniszczalne wydanie, co sprawi, że będą służyć dzieciom przez długi czas. Opowiadania są rymowane i proste, więc dzieci łatwo je zapamiętują i chętnie powtarzają. Opowiadają o zwierzątkach, które dzieci lubią. Ilustracje są również przyjemne dla dzieci. Dodatkowo niespodzianka,w postaci dziury w książeczce powoduje, że dzieci są bardziej zainteresowane książeczką, chętnie wskazują dziurę palcem czy zaglądają do niej.

Polecam dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym do domowego czytania i gabinetu terapeutycznego!

Gdzie kupić „Kto robi hu-hu?”?

Gdzie kupić „A to było tak…”?

Gdzie kupić „Ciekawski kotek”?

Podziel się z innymi!