Pamiętacie „Księgę dźwięków”? To jedna z moich ulubionych pozycji w terapii opóźnionego rozwoju mowy na etapie wyrażeń dźwiękonaśladowczych zawierająca ich bardzo bogaty zbiór. Wydawnictwo Dwie Siostry dla fanów „Księgi dźwięków” przygotowało nową propozycję – „Księga ryków”!

To wspaniałe uzupełnienie w terapii logopedycznej przy wywoływaniu onomatopei, ale także w nauce pierwszych słów. To także łatwy sposób na utrwalanie umiejętności werbalnych z rodzicami w domu. Przykładów do ćwiczeń w książce jest bardzo wiele, także te niestandardowe, które ciężko znaleźć w podobnych publikacjach, co powoduje, że „Księga ryków” jest pozycją proponującą najbogatszy zbiór dźwięków do powtarzania i opowiadania przez dzieci, rodziców i terapeutów. W książeczce znajdziemy np. mruczącego szopa, gwiżdżącego słowika, buczącą żyrafę, miauczącego kota czy szlochającego krokodyla. Do każdej kolejnej karty można oprócz przeczytania, wymyślić historię o znajdujących się na niej zwierzątkach używając opisanych w książce dźwięków, które wydają. Ilustracje są proste, ciekawe, niestandardowe. Książeczka wydana jest w twardej oprawie ze stronami na twardszym papierze, dzięki czemu długo będzie nam służyć.

Książeczka bardzo podoba się dzieciom, chętnie ją czytają, a jeszcze chętniej do niej wracają. Oprócz działania terapeutycznego doskonale sprawdzi się jako lektura czytana dzieciom przez rodziców.

Polecam wszystkim przedszkolakom, szczególnie tym najmłodszym!

Gdzie kupić?

Find this content useful? Share it with your friends!