„Niekoniecznie depresja” to nowa propozycja od Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednak wbrew nazwie nie tylko dla osób zainteresowanych tematem depresji.

To pozycja teoretyczno – praktyczna opisująca model pracy z emocjami, mechanizmami obronnymi, traumą czy innymi sytuacjami wpływającymi na nasze emocje z wykorzystaniem modelu trójkąta zmiany. Ów trójkąt to narzędzie, które pomaga poznać własne emocje i przepracowywać je. Pozwala identyfikować emocje podstawowe, ale i mechanizmy obronne i emocje hamujące.. Pomaga przeżywać je prawidłowo, co ma prowadzić do osiągnięcia stanu otwarcia emocjonalnego, spokoju, szczęścia i poprawy relacji. Będzie to przydatna metoda do samodzielnego radzenia sobie z codziennymi problemami, ale także z zaburzeniami lękowymi czy depresją.

Wielką zaletą książki są szerokie praktyczne opisy zastosowania modelu na studiach przypadków realnych klientów, a także przeplatające je rozdziały z propozycjami ćwiczeń do samodzielnego wykonania lub zaproponowania klientowi.

To warta przeczytania książka dla wszystkich psychologów, szczególnie do pracy z emocjami, zaburzeniami. Bardzo polecam!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!