Co umilić może trening pisania i liczenia? Oczywiście ćwiczenia z motywami ulubionych bajek. Takie propozycje trafiły do nas od Egmont w serii Nauka i zabawa.

Zeszyt ćwiczeń „Robot Trains. Uczę się pisać” to książeczka, która uatrakcyjnia ćwiczenia z dzieckiem i umożliwia naukę alfabetu, poszczególnych liter: ich rozpoznawania i zapisywania oraz czytania, mnóstwo w niej ćwiczeń grafomotorycznych z literkami, ale także szlaczków. W środku znajduje się wiele różnorodnych łamigłówek, pisania po składzie, kopiowania, uzupełniania słów, szyfrowane i labiryntów.

„Masza i niedźwiedź. Uczę się liczyć” to z kolei książeczka wspierająca naukę liczb i liczenia przez zabawę. W środku z najdziemy zadania: przeliczania, zapisywania i rozpoznawania cyfr, prostych działań matematycznych (dodawania i odejmowania). Masza i niedźwiedź towarzyszą nam przez całą książeczkę podczas rozwiązywania zagadek, szukania różnic między obrazkami, liczenia, ćwiczeń grafomotorycznych, labiryntów i innych zadań.

Każda z książeczek w środku zawiera zestaw naklejek przydatnych w ćwiczeniach, ale także mogących stanowić nagrodę dla dziecka.

Seria ta jest świetną pomocą zachęcająca dziecko do ćwiczeń pisania i liczenia. Polecam je przedszkolakow i dzieciom w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Sprawdza się podczas domowych ćwiczeń, a także na zajęciach pedagogicznych.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!