Początek szkoły to dla wielu uczniów początek nauki lub szlifowanie czytania. Pomocne w tym temacie będą książeczki z serii, którą często polecam: Czytam sobie od Książkosfera HarperKids. Tym razem nowości na poziomie 1 dla początkujących i na poziomie 2 dla średniozaawansowanych.

„Goryl u fryzjera” to kilkunastozdaniowa opowieść o girylu, który wybiera się do fryzjera by poprawić swoją fryzurę i móc wybrać się na spotkanie z Panią gorylicą. Duże litery i mała ilość tekstu zmotywuje dzieci do pierwszych samodzielnych prób czytania.

„Złota rybka” oraz „Mały skryba i wielka piramida” na poziomie 2 są bogatsza w tekst i dłuższe zdania, a także zawierają ćwiczenia sylabizowania. „Złota rybka” opowiada o wyjeździe wnuków do babci. Wnuk fan elektroniki wyłowi z jeziora złotą rybkę, która spełni jego życzenie, sprawdźcie sami jakie:) “Mały skryba… ” to opowiadanie oparte na faktach o historii z dzieciństwa skryby mieszkającego w Turze i podróży do ojca, który buduje piramidy.
W każdej książce znajdziecie na końcu naklejki motywujące z ilustracjami z książki, dyplom sukcesu i pytania do tekstu by móc trenować od razu czytanie ze zrozumieniem.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!