Seria gier Sport&Fun od Alexander Toys to doskonałe propozycje do urozmaicenia zajęć terapeutycznych o ruchowe, sportowe formy 🙂

Pierwsza gra z serii, którą bardzo Wam polecam to testowany na ostatnich zajęciach grupowych „Strzał w 10”. Sprawdzi się na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniu. Gra składa się z rozkładanej, foliowej maty z kołem punktacji, woreczków do rzucania w 4 kolorach, dodatkowych krążków, klepsydry, tablicy suchościeralnej z mazakiem oraz sznureczka. Gra sprawdzi się u dzieci w każdym wieku i młodzieży. Autorzy proponują aż 8 wariantów gry, z rzucaniem woreczków do tarczy z udziałem klepsydry i dodatkowych tarczy mnożących punkty, a także połączenia ćwiczeń gimnastycznych z rzucaniem woreczków. Ćwiczyć tu możemy liczenie, kolory, celność, umiejętności wzrokowo- przestrzenne. Dzięki formie ruchowej będzie wspaniałym przerywnikiem na zajęciach logopedycznych. Rzucając do tarczy można utrwalać ćwiczony materiał, np. powtarzając taką ilość wyrazów jaką cyfrę trafi woreczek na planszy.

Moja modyfikacja gry to zastosowanie jej na początkowych zajęciach w pracy z lękiem. Dzięki rzucaniu woreczków na planszę tworzyć możemy termometr strachów, po każdym trafieniu sprawdzamy czego boimy się na skali bardziej lub mniej, w zależności od tego jaką cyfrę trafimy woreczkiem na planszy – na 2, na 8, na 10. Po skończonych rzutach wykonać możemy termometr używając kolorów i cyfr z maty i skalując strachy dziecka. Będzie to dobra propozycja na zajęcia z psychologiem dla dzieci lubiących aktywne ćwiczenia.

Gra jest wykonana ponad to z trwałych materiałów i będzie Wam długo służyć.

Bardzo ją polecam!

Podziel się z innymi!