Prezenty last minute, czyli szybki przegląd moim zdaniem najciekawszych propozycji jakimi możecie obdarować swoje dzieci na święta.

Najmłodsi, czyli do 3 lat:

1. Baby cubes – kostki z obrazkami zwierząt i cyferkami, które można odkrywać, budować, czarować i uczyć się odgłosów zwierząt – w wersji ze zwierzątkami wiejskimi i leśnymi.
2. Garaże i samochody Melissa &Doug – klocki w formie garaży i samochodziki do zabawy w różnych kolorach.

Gra "Roboty"

Przedszkolaki od 3,5 – 4 lat:

1. Roboty – książeczka z robotami w rolach głównych zawierająca ilustracje bez tekstu – można opowiadać, szukać poszczególnych elementów, nazywać, poszerzać słownictwo – piękna, barwna grafika, którą polubi każdy maluch.
2. Zosia i jej zoo – zestaw zawierający 2 gry i książeczkę z motywem zwierzątek mieszkających w zoo. Jedna z gier to chińczyk ze zwierzęcymi żetonami, a druga to gra planszowa, w której gracze próbują zdobyć jak najwięcej różnych żetonów, które mogą wymienić na karty ze zwierzątkami, które zamieszkają w ich zoo – przepiękna grafika i motyw zwierzątek sprawia, że grę pokochają przedszkolaki.
3. Przygotuj się – gra kooperacyjna, w której próbujemy zdobyć składniki do przygotowania wylosowanych potraw przed przyjściem gości. Doskonała dla całej rodziny!
4. Potwory do szafy – gra kooperacyjna, w której wszyscy gracze próbują przegonić do szafy potwory, które z niej uciekły. Na szczęście potwory boją się zabawek z pokoju dziecięcego – wystarczy je tylko odnaleźć pod zakrytymi kartonikami – ćwiczymy pamięć i oswajamy się z lękiem przed potworami.
5. Potworne porządki – loteryjka, w której szukamy brakujących elementów do naszych pokoi w zależności od koloru. W poszukiwaniu ich przeszkadzają nam potworki o kształtach podobnych do szukanych mebli i przedmiotów. Ciekawa alternatywa dla dotychczasowych loteryjek, do tego bardzo pięknie i trwale wydana.

Dzieci w wieku 5 lat i więcej:

1. Sawanna – gra strategiczna, w której gracze dążą do tego aby ich zwierzę jak najszybciej dotarło do wodopoju. Ćwiczymy logiczne myślenie i liczenie w atmosferze sawanny;)
2. Ślimaki to mięczaki- kolejna gra strategiczna, która wymaga dużej koncentracji, sprytu i logicznego myślenia, a co najciekawsze jest inna od wszystkich gier, ponieważ wygrywa gracz, który jest najwolniejszy;)
3. Pędzące żółwie – gra podobna do ślimaków, jednak tu żółwie ścigają się, a wygrywa ten najszybszy. To również gra strategiczna, gdzie poruszamy wszystkimi pionkami, tak aby nasz doszedł do mety szybciej niż pozostałe.
4. Opowiedz mnie – książka do opowiadania – na kolejnych stronach tworzymy kolejne etapy opowieści wybierając i opisując elementy z kolejnych stron. Ciekawa alternatywa dla kości i kart stymulująca wyobraźnię i ucząca narracji.
5. Chyba śnisz – gra podobna do kostek opowieści, jednak tu zamiast kostek mamy karty wyobrażeniowe. W podstawowej wersji w czasie snu, który wyznacza piasek przesypujący się w klepsydrze każdy z graczy może dołożyć kartę i kontynuować opowiadanie snu. W drugiej części gry należy z pamięci odtworzyć historię snu, za co zdobywa się punkty. Ćwiczymy mowę opowieściową, stymulujemy wyobraźnię i trenujemy pamięć.
6. Moje na górze – gra w skojarzenia – w określonym klepsydrą czasie podajemy skojarzenia z tematem wylosowanym na karcie, np. pojazdy, które jeżdżą po mieście. Ten czyja łapka będzie na górze, a tym samem ostatni przed upływem czasu podał swoje skojarzenie wygrywa i porusza się o jedno oczko na planszy. Gra dostarcza ogrom emocji!

Dixit

Młodzież:

1. Dixit – znana pewnie wszystkim gra wyobrażeniowa z pięknymi kartami i planszą. Celem jest odkrycie wśród podanych przez wszystkich graczy kart tej którą wraz ze swoim hasłem danej rundy położył kolejny gracz.
2. Dixit wersja jubileuszowa – dodatek do gry Dixit, dla tych którzy już mają wersję podstawową.
3. Kosmos dla dziewczynek – magazyn dla nastolatek poruszający ważne i ciekawe tematy dla wszystkich nastolatek.

Mam nadzieję, że propozycje będą dla Was przydatne;) – dajcie znać czy się spodobały!

Podziel się z innymi!