Prawa dziecka to temat, który powinniśmy oswajając u dzieci i uczyć ich o tym, jakie sfery powinny być chronione, aby zapewnić im bezpieczeństwo, wolność, zaufanie i szacunek. Dzieci to mali ludzie, których prawa powinny być przestrzegane, tak samo jak prawa dorosłych. Dzieci mogą poznać swoje prawa i dbać o nie dzięki wiedzy nabytej np. Z nowej książki od Książkosfera HarperKids – „Akceptuję, co czuję. Prawa dziecka”.

W środku znajdziemy kreatywne ćwiczenia, które pomogą przedszkolakom i dzieciom szkolnym utrwalić ich prawa. Poznają Janusza Korczaka i jego nauki, ważne dla praw dziecka wydarzenia, treść praw dziecka i ćwiczenia, które pozwolą je zrozumieć, powody, z którymi można zwrócić sie do rzecznika praw dziecka, porozmawiamy o inności, różnym wyglądzie i narodowościach, poznamy język migowy, zdrowe jedzenie i sposoby na dbanie o zdrowy świat i naturę, dowiemy się czym jest przemoc i jak się jej przeciwstawić. Będzie też miejsce na stworzenie własnego paszportu, książki czy skrzynki na listy. A na koniec dzieci otrzymają certyfikat znaecy praw dziecka. Znajdzie się tu też coś dla rodziców- krótki poradnik w temacie.

Książka dostarczy dzieciom mnóstwo kreatywnej zabawy z rysowaniem, wycinaniem, klejeniem, naklejaniem naklejek. Bardzo polecam do używania w domu i podczas zajęć z pedagogiem czy psychologiem oraz podczas zajęć w klasie na temat praw dziecka.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!