Często pytacie o polecane książki o emocjach dla dzieci? Jest ich wiele, jednak ostatni nabytek od Książkosfera HarperKids zachwycił mnie wyjątkowo. „Basia. Wielka księga o uczuciach” to moim zdaniem jedna z najlepszych pozycji o emocjach dla przedszkolaków.

Napisana prostym językiem, z różnorakimi przykładami, z wielu perspektyw. Opisuje aż 44 uczucia, te mniej i bardziej oczywiste, w krótkich opowiadaniach i wywiadach, bo poznajemy rozumienie danej emocji opisane przez Basię, jej rodziców, dziadków, miśka Zdziśka, małpkę i przyjaciół Basi. A każdy z nich widzi emocje inaczej, po swojemu, co pokazuje dzieciom pełen wachlarz świata uczuć. Przy każdym uczuciu jest też chmurka z jego prostą definicją i tym, co czując daną emocję możemy mówić lub robić. Dodatkowo do wielu z nich znajdziemy ilustrowane pomocniki w radzeniu sobie, np. w smutku, w strachu, w stresie, w złości, Są też inne bonusy, jak: bajka o tęsknocie Basi za psem czy powiedzonka o nudzie i strachu oraz ich wyjaśnienie, a także ćwiczenia pomagające praktykować wdzięczność i oczywiście bliskościowe złote myśli miśka Zdziśka o uczuciach.

Z każdą kolejną stroną książka zachwyca, jest tak bogata w treści, że posłużyć może jako baza do zajęć tus, treningu umiejętności emocjonalno- społecznych czy empatii. Forma jest innowacyjna, bo nie są to po prostu bajki o emocjach, ale definicje różnych osób, pokazujące jak można czuć i odbierać różne uczucia, co nadaje im wielu barw i poszerza sposób ich rozumienia przez dzieci.

Cudowna książka, ogromnie Wam ją polecam! Nie ukrywam, że znajdzie się też dla niej wiele przestrzeni na zajęciach Programem CZAD©.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!