Jak uatrakcyjnić rozwijanie słownika dziecka? Dodać do ćwiczeń jego ulubionych bohaterów. Dzisiaj proponuję książki dla miłośników Binga oraz Tomka i przyjaciół od Książkosfera HarperKids.

„Bing Czynności” sprawdzi się w domu i na zajęciach logopedycznych u dzieci, których nauczyć chcemy czasowników. W środku znajdziemy następujące czynności: rysuje, czyta, tańczy, skacze, myje się, jem, śpiewam, maluje, rzucam, biegam, buduje, psuje, jadę, pływam, gram, przebieram się, spaceruję, szukam, pomagam, przytulam. Większość ilustracji jest wartościowa w ćwiczeniach, jak czyta, skacze czy buduje, część wymagała by poprawy z uwagi na fakt, że Bing nie wykonuje czynności, tylko zamierza ją wykonać, np. myje się stojąc przy wannie czy pływa, a dopiero założył akcesoria do pływania. Dodanie do ćwiczeń czasowników obrazków z ulubionym bohaterem może sprawić, że będą one dużo ciekawsze i chętniej wykonywane przez dziecko.

„Tomek i przyjaciele. 100 pierwszych słów” to książka dla fanów kolejarstwa, ponieważ w książeczce znajdziecie wiele słów związanych z tym tematem. Myląca jest nazwa „100 pierwszych słów” – należy ją interpretować, jako słowa dotyczące kolejarstwa, a nie te które w słowniku dziecka pierwsze się pojawią, gdyż są to dosyć trudne wyrazy, jak: poczekalnia, pasażerowie, kozioł oporowy, zajezdnia czy skrzynka narzędziowa. Oprócz słów związanych z pociągami pojawią się tu wyrazy nazywające inne pojazdy, zwierzęta, różne narzędzia i zabawki. W związku z tym książkę kwalifikuję dla dzieci do wzbogacania słownictwa, nie na początek nauki mowy.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!