Tym razem książki dla coachów od wydawnictwa Sensus​: „Coaching. Złote zasady” autorstwa Macieja Bennewicza i „Coaching. Zestaw narzędzi” napisany przez Macieja Bennewicza i Annę Prelewicz. Książki – pigułki, w których znaleźć można mnóstwo informacji na temat samego coachingu, jak i gotowe propozycje ćwiczeń, do zastosowania z klientem podczas sesji.

„Coaching. Złote zasady” to taki kieszonkowy podręcznik coachingu definiujący go, opisujący jego charakterystykę, jego rodzaje, rolę coacha, a także jego użytkowników. następnie opisuje sam proces coachingowy, łącznie z propozycjami podstawowych technik do zastosowania na sesji. obala również mity pokazując czy coaching nie jest, a na koniec prezentuje schemat całego procesu coachingowego. Jest to doskonała propozycja dla początkującego coacha, podsumowująca i porządkująca wiedzę o coachingu, o charakterze teoretycznym. Bardzo szybko i przyjemnie się ją czyta, w razie potrzeby jest w niej miejsce na notatki.

„Coaching. Zestaw narzędzi” to pozycja przede wszystkim praktyczna. Zawiera wiele propozycji ćwiczeń gotowych do zastosowania z klientem podczas sesji w procesie coachingowym. Ćwiczenia są bardzo ciekawe, przydatne, nietuzinkowe. Każde z nich opatrzone jest podstawą teoretyczną oraz dokładną instrukcją. Wielkim bonusem jest oprócz opisania ćwiczenia przedstawienie go na grafach, z których łatwo korzystać podczas sesji, podpierając się nimi przy prowadzeniu szkolenia. Niewielki rozmiar książki pozwala mieć ją przy sobie w pracy.
Coachowie, polecam te pozycje – szczególnie początkującym i szukającym nowych pomysłów do zastosowania w swojej pracy z klientem!

Gdzie kupić „Coaching. Złote zasady”?

Gdzie kupić „Coaching. Zestaw narzędzi”?

Podziel się z innymi!