Jeśli brakuje Wam pomysłów na urozmaicenie zajęć terapeutycznych, szczególnie tych z terapii ręki to mam dla Was coś co u nas świetnie się sprawdza ostatnio – grę „Cztery do wygranej” od Alexander Toys.

Gra jest rozgrywką wymagającą logicznego myślenia, przewidywania ruchów przeciwnika, ale także umiejętności takich jak koordynacja oko – ręka i kategoryzacja wg koloru. Podczas gry naszym celem jest z losowo ułożonych kostek poprzekładać je na planszy tak, aby ułożyć 4 kostki w swoim kolorze pionowo, poziomo, ukośnie lub w kwadracie. Ważne by uważać na ruchy przeciwnika, który może zniweczyć nasze szyki. Także my możemy uniemożliwić przeciwnikowi wygraną. Gra wymaga dużej koncentracji, bo każdy ruch należy dobrze przemyśleć. W instrukcji znajdziemy 3 warianty tej gry – łatwiejsze i prostsze.

Grać mogą dzieci, młodzież i dorośli, każdemu powinna przypaść do gustu, a ilość wariantów pozwala grać ją wielokrotnie bez znudzenia się.

Dodatkowy plus to fakt, że z dzieckiem załączone kostki do gry możecie wykorzystać do ćwiczeń kategoryzacji wg koloru czy układania sekwencji. Oprócz wielu walorów poznawczych gra przyda się do utrwalenia materiału, który akurat ćwiczymy. I najważniejsze jeśli chodzi o terapię ręki – żeby grać i nie zniszczyć ustawienia kostek innych na planszy należy użyć do przekładania 3 palców potrzebnych nam do prawidłowego chwytu pisarskiego. Dlatego jako urozmaicenie zajęć może okazać się świetną propozycją.
Polecam ją dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!