Wakacyjne ćwiczenia logopedyczne z dzieckiem muszą być atrakcyjne, dlatego warto wybierać gry, które zainteresują dziecko i zapewnią dobrą zabawę. Propozycją świetną na zajęcia terapeutyczne, ale także do ćwiczeń domowych jest „Fabryka języka” od Wydawnictwo Zielona Sowa.

W fabryce, która jest grą karciano-planszową produkujemy kolorowe roboty z części, które wychodzą na fabryczną taśmę. Każda z kart z częściami robotów zawiera inne ćwiczenie aparatu artykulacyjnego lub głosek w zdaniach. Grając w planszówkę używamy pionków robotów i chodzimy po planszy poruszając taśmą, zbierając części lub wyrzucając je do odpadów, za każdym razem wykonujemy też ćwiczenia artykulacyjne z kart. Oprócz tej wersji karty dają wiele innych możliwości. Możemy zaproponować dzieciom układanie robotów ze wszystkich kart według własnego pomysłu w miedzy czasie trenując język lub wykorzystać je dodając własny materiał wyrazowy. Kolejny pomysł to gra ala memory, w której z rozłożonych kart losujemy po dwie szukając kart przedstawiających te same części ciała lub kolory części robota. Podobnie zagrać można kartami na zasadach popularnej gry kuku rozdając graczom np. po 5 kart i podając sobie jedną kartę, która nie pasuje do zbieranego zestawu np. tylko nóg lub tylko niebieskich części.

Bardzo polecam tą grę jako coś nowego i urozmaicającego trening języka. Ze wszystkich kart dla każdego dziecka wybrać można te karty, które potrzebne są do indywidualnych potrzeb.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!