RACH CIACH! od wydawnictwa Alexander Toys to gra uniwersalna, sprawdzająca się w zabawie i w terapii. Występuje w kilku wersjach w wersji dużej i małej, która zmieści się do torebki każdej terapeutki.

W pudełku znajdziecie korale okrągłe lub kostki do nawlekania lub układania, które oprócz gry można wykorzystać do ćwiczeń motoryki precyzyjnej, a także układania sekwencji. Do ich układania przydadzą się również dodane do gry kolorowe karty, które wskazują kolejność układania kolorowych elementów. Oprócz tego w zestawie dostajemy planszę do gry i pionki, a w większych wersjach także podstawki do nakładania koralików oraz dzwonek do sygnalizowania kiedy pierwszej osobie udało się ułożyć dany wzór z karty, gdy gramy z elementem szybkości i rywalizacji.

W grze wspaniałe jest to, że nadaje się do wielu działań gabinetowych. Podczas nawlekania korali można powtarzać ćwiczony materiał wyrazowy, nazywać kolory, obrazki z karty. Ciekawą wersją gry będzie też ćwiczenie pamięci poprzez pokazanie karty z kolejnością kolorów do nawlekania do zapamiętania, a następnie zasłonienie jej i poproszenie dziecka o ułożenie korali czy kostek w odpowiedniej kolejności. Jeśli macie wersję mniejszą i większą możecie mieszać korale i kostki i układać bardziej skomplikowane sekwencje, co prezentuję w filmiku z poprzedniego postu z grą RACH CIACH! Ogromnie polecam Wam grę RACH CIACH! – to świetna propozycja, która inspiruje do wielu ćwiczeń i działań terapeutycznych. Doskonale sprawdzi się również podczas wspólnego czasu dziecka z rodzicem!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!