Pędzę do Was z pomysłem na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem na dworze w tą wspaniałą pogodę. Mnóstwo pomysłów i gotowy zestaw narzędzi daje nam gra od Alexander Toys – „ACTIVE”.

Gra to pudełko pełne zabawy. W środku znajdziecie wszystko co animatorów zabaw potrzebne: worki do skakania, woreczki gimnastyczne, łyżeczki i piłeczki oraz frisbee. W załączonej instrukcji opisane są propozycje aż 6 gier z różnymi wariantami, ale jestem przekonana, że dzieci wymyśla co najmniej drugie tyle z tym zestawem. Można ścigać się starając się aby Piłeczka nie spadła z łyżki, urządzać wyścigi skacząc w workach, rzucać woreczka i do celu, grać we frisbee, robić ćwiczenia trzymając woreczek różnymi częściami ciała, a najlepiej połączyć wszystkie zadania i stworzyć sobie w ogrodzie czy na placu zabaw tor przeszkód. Bawić można się w parze lub w grupach. Efekt to mnóstwo śmiechu, radości i cudownie spędzony czas na świeżym powietrzu.

Jak wykorzystać grę na zajęciach terapeutycznych? Szczególnie z bardzo aktywnymi dziećmi – tu zamiast siedzieć przy stoliku różne zadania lub powtarzanie wyrazów będzie mogło towarzyszyć aktywności fizycznej.
Ogromnie polecam przedszkolakom, młodzieży i rodzicom, a także terapeuto jako możliwość odskocznią od zajęć stolikowych!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!