„Gry do plecaka” od Egmont to 4 wspaniałe gry dla dzieci i dorosłych, zamknięte w maleńkich pudełeczkach, ktore możecie mieć zawsze ze sobą – zmieszczą się do plecaka na wycieczkę, a także do każdej, nawet najbardziej wypchanej torby terapeuty.

Do wyboru mamy 4 propozycje usprawniające refleks, spostrzegawczość, uwagę selektywną, naukę kolorów, logiczne i strategiczne myślenie.

„Pędzące żółwie” to mini wersja popularnej i bardzo lubianej gry w pełnej wersji, którą teraz możecie bez obciążenia walizki mieć zawsze ze sobą. W pudełeczku znajdziecie karty i tafelki zamiast planszy i żółwiowych pionków. Zasady podobne są do dużej wersji. Za pomocą kart poruszamy wszystkimi żółwiami tak, aby nasz wylosowany żółw znalazł się pierwszy w wyścigu do sałaty. Ważna jest przemyślana strategia, logiczne myślenie i przewidywanie ruchów przeciwników. Gra jest wciągająca i doskonale sprawdza się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
„Ubongo” to również mini wersja większej gry, zawierająca karty zamiast klocków. Celem graczy jest układanie 7 posiadanych kart jak najszybciej tak, aby pasowały do siebie takimi samymi wzorami i kolorami na bokach kart. Przykładowe ułożenia prezentują zdjęcia. Karty pozwalają na rozegranie 6 emocjonujących, szybkich rund. To doskonały trening refleksu i uwagi selektywnej – również w każdym wieku.

„Lato z komarami” to gra karciana na punkty. Każdy z graczy ze swojej puli kart może karty zagrywać, dobierać lub rezygnować z ruchu. Ważne by zebrać jak najmniej punktów, karnych punktów. Karty dokładamy tak by zawsze były one o tym samym numerze lub o jeden przewyższające kartę leżącą na stole. Ćwiczymy tu znów logiczne myślenie, rozpoznawanie cyfr, liczenie. Rozgrywka doskonale sprawdzi się w czasie długiej podróży czy deszczowego wakacyjnego dnia.

„Szybkie bańki” to karciana gra ćwicząca spostrzegawczość, uwagę selektywną i refleks, a także rozpoznawanie kolorów. w czasie gry musimy jak najszybciej analizować trasę przez wszystkie wyłożone na stół karty szukając odpowiednich baniek na odpowiednich kartach w zależności od wielkości i ilości baniek czy koloru karty.
Gry do plecaka są wspaniałą propozycją dla fanów planszówek, którzy nie chcą w podróży zajmować miejsca w swoim bagażu wielkimi pudełkami standardowych gier. Dla terapeutów z kolei to możliwość posiadania przy sobie kilku gier do wyboru, nie obciążając swojej torby z materiałami 😉

Każda z gier jest inna i przypadnie do gustu fanom dużych wersji mini odpowiedników gier, a także osobom szukającym ciekawych propozycji do szybkich rozgrywek.
Polecam!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!