Lubicie łamigłówki? Jeśli tak to mam dla Was nie lada wyzwanie z grą „Dog pile” od REBEL.pl To gratka dla miłośników układanek w stylu smart games.

W plastikowym pudełku do dyspozycji mamy figurki kolorowych piesków oraz karty z wyznaczonym polem i pieskami, które należy na nim zmieścić tak, by żaden z nich nie wystawał poza kratki. Karty mają różne poziomy trudności od początkującego przez zaawansowany po mistrza i eksperta. Na wyższych poziomach pole do ułożenia piesków jest coraz bardziej skomplikowane, a także należy układać je warstwami – dwoma, a nawet czterema. Gra zmusza do logicznego myślenia, ćwiczy orientację i myślenie wzrokowo-przestrzenne, a także koncentrację uwagi, wytrwałość i cierpliwość . Na szczęście na odwrocie każdej karty znajdziemy rozwiązanie. Może to być też przydatne do gry z młodszymi dziećmi w odtwarzanie pokazanego na karcie wzoru.

Moim zdaniem gra jest dosyć trudna, szczególnie kolejne jej poziomy. Odpowiednia dla 7-latków i starszych dzieci oraz młodzieży. Myślę, że okaże się też dobrą zagadką dla dorosłych. Same pieski doskonale posłużyć mogą także do ćwiczenia z dziećmi relacji przestrzennych czy przyimków.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!