„Domek na drzewie”, czyli gra dla małych architektów od wydawnictwa Nasza Księgarnia – gry. Pozwala na puszczenie wodzy fantazji i zbudowanie domku, w którym znajdzie się np. kurtyny wodne, salon gier, cukiernie, czekoladową fontannę czy dmuchańce.

Gra ma bardzo wiele elementów, a mieści się w malutkim pudełeczku, które łatwo zabrać ze sobą. Elementy gry to drewniane znaczniki w 4 kolorach, karty początkowe z pniem drzewa, ogromny wybór pomieszczeń do zamontowania na swoim domku na drzewie w 6 kolorach, karty punktacji, zmian w punktacji, domków dla ptaków, karty tajnych zadań i plansza do gry. W trakcie gry budujemy swój domek na drzewie poprzez dokładanie kolejnych pokoi we właściwym miejscu (aby drzewo nie przechylało się za bardzo w prawo lub w lewo) oraz w zależności od koloru (układając pokoje w tym samym kolorze obok siebie). Na koniec za pomocą kart punktacji i jej zmiany przyznajemy graczom punkty za wybudowane domki. W wersjach trudniejszych możemy tworzyć domek zgodnie z kartą celów układając obok siebie kolorystycznie pokoje tak jak na wylosowanej karcie. W tej wersji gra staje się prawdziwą grą strategiczną.

Gra pobudza kreatywność, zaspokaja potrzebę tworzenia i konstruowania, jest ponad to bardzo dobrze graficznie przygotowana. Będzie dobrą propozycją w ułatwionej wersji już dla 4-latków i starszych dzieci. Sprawdzi się w terapii jąkania czy utrwalaniu głosek w mowie spontanicznej.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!