W Artyście w tym tygodniu na zajęciach zagościła nowa gra od REBEL.pl – „Get packing”- podtrzymujaca wakacyjny nastrój. To gra inna niż wszystkie, ponieważ nie znajdziecie tu planszy, pionów czy kostki. Za to w pudełku odkryje ie walizki, różne rzeczy potrzebne na wakacjach i okrągłe karty.

Każdy z graczy otrzymuje swoją walizkę i elementy, które trzeba będzie do niej spakować. Każdy losuje kartę z listą rzeczy do zaparkowania do walizki w podróż do określonego kraju. Po pierwsze z puli należy wybrać odpowiednie rzeczy (w czym pomoże nam karta), a później tak poukładać je w walizce aby wszystkie się zmieścił, a walizka się zamknęła. Nie jest to wcale takie proste, ale możliwe. Wymaga sprawności manualnej, dobrej orientacji wzrokowo-przestrzenne i umiejętności dopasowywania, a przede wszystkim cierpliwości i koncentracji uwagi. Nauczy nas pakowania walizki 🙂

Na szczęście gdyby spakowane walizki do jakiegoś kraju okazało się zbyt trudne w instrukcji znajdziemy podpowiedź, jak należy ułożyć wszystkie potrzebne rzeczy. Z instrukcją w grę grać można też z młodszymi dziećmi.
Polecam grę, jako ciekawe urozmaicenie zajęć terapeutycznych i przełamanie tradycji domowych planszowe – spróbujcie czegoś innego:)

Dodatkowo wielość elementów w grze pozwala je wykorzystać do różnych ćwiczeń w wakacyjnym temacie, a także układania sekwencji czy kategoryzacji wg koloru.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!