Gra „Jamniki” od Nasza Księgarnia – gry to fantastyczna propozycja dla dzieci. Dzieci na moich zajęciach bardzo lubią tą grę i często chcą do niej wracać.

W trakcie rozgrywki naszym zadaniem jest zbieranie kubraczków dla swoich jamników. Kolejni gracze dobierają dla swojego pieska płytki z kolorowymi kubraczkami, które pasują do wcześniej dołożonych kolorem lub ilością kostek na płytce. Ważne by zdobyć jak najwięcej punktów za zebrane na kubraczku kostki lub kolory. W wariancie zaawansowanym do gry wkraczają dodatkowe karty, które wskazują jakie dodatkowe zadania należy wykonać podczas zbierania kubraczków dla swojego jamnika, aby zebrać więcej punktów. Te zadania to np. kubraczek bez białych części lub zebranie jak największej ilości jednokolorowych kubraczków.

Gra wesprze nas w nauce nazywania kolorów i liczenia. Pomoże ćwiczyć koncentrację uwagi i wyszukiwanie takich samych lub pasujących elementów. Wielkim walorem gry jest, jak zwykle u Nasza Księgarnia – gry przepiękna grafika – pieski są urocze, w wersji dla chłopców i dla dziewczynek, dzięki czemu każdy znajdzie swojego ulubionego. 
Gra będzie odpowiednia już dla 4-5 latków. Dla młodszych dzieci można uprościć zasady i zbierać kubraczki pasujące kolorem płytki.

Polecam grę do domowych rozgrywek i na zajęcia terapeutyczne!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!