W wielu domach przymusowy urlop, a ja spieszę z pomysłami na spędzenie czasu przy dobrej grzej dla mniejszych i większych domowników 😉

Gra planszowa „LOMBARD ŻYCIE POD ZASTAW” to propozycja od Alexander Toys. Nawiązuje do serialu telewizyjnego emitowanego w TV Plus i polega na zakupie i sprzedaży przedmiotów codziennego użytku w kilku kategoriach. Posiada bardzo dobrą grafikę i wiele elementów przydatnych w grze. Grać może 6 graczy pionkami, które reprezentują bohaterów serialu i zostały im przypisane konkretne typy produktów, w których się specjalizują. Grę można podzielić na etapy – tygodnie które normują czas gry, co określa 4 tygodniowa linia gry. Natomiast główna część gry umieszczona jest na środku planszy, gdzie toczy się rozgrywka. W grze biorą udział 3 kostki. Pierwsza podstawowa określa ruchy na planszy, a dwie pozostałe „Sprzedaży i Kupna”, które określają zakup określonych produktów za cenę których ramy są określone na każdej z kart. Gra kończy się zwycięsko dla gracza, który po zakończeniu rozgrywki osiągnie największy dochód. Gra przypomina w swoim wyrazie grę planszową „Monopoly” i uczy przedsiębiorczości i dysponowania funduszami i zasobami. Gra jest nieco skomplikowana i początkowo wymaga dokładnego zapoznania się z instrukcją i zasadami gry. Aby w pełni móc się cieszyć „Lombardem” należy grać w 6 osób (wszyscy bohaterowie gry). Dużym plusem są możliwości i interakcje podczas samej rozgrywki, a także możliwość dowolnej regulacji czasu gry.

Walorem edukacyjnym jest przede wszystkim trening umiejętności wydawania i gospodarowania pieniędzmi, ale także liczenia czy negocjowania. Gra daje możliwość ciekawego, wymagającego koncentracji spędzenia czasu, co będzie wspierające też dla relacji rodzinnych. Polecam do rozgrywek domowych i towarzyskich!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!