Znacie fanów dinozaurów? Jeśli tak to mam dla Was tzw. must have – grę „Memozaury” od @zuberry, której Artysta jest patronem.

W grze znajdziecie mnóstwo kafelków z dinozaurami do zbierania i układania oraz karty z ciekawostkami na temat każdego z dinozaurów. Wariantów gry jest kilka. Po pierwsze możemy odkrywać kafelki i kolekcjonować dinozaury zbierając pojedyncze kafelki z całym dinozaurem lub kompletując dinozaury złożone z kilku kafelków. W trudniejszej wersji, dla znawców dinozaurów – aby zgarnąć kafelki odkrytego dinozaura należy nazwać.

W tym pomóc mogą nam załączone karty z informacjami o każdym z dinozaurów z gry, które możemy przeczytać przed lub w czasie gry. Na kartach znajdziemy nazwę, rozmiar, wagę, typ pożywienia i okres występowania danego dinozaura, a także ciekawostkę o nim. Gra ma walory edukacyjne, ale jest też okazją do świetnej zabawy z rodzicem czy na zajęciach , bo wpleść w nią można dodatkowe ćwiczenia, np. logopedyczne. Grafika jest też bardzo przyjemna, a wykonanie gry dobre. Polecam dla przedszkolaków, już od 2,5-3 lat!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!