„Pora na stwora” od wydawnictwa Nasza Księgarnia – gry to gra karciana dla miłośników wszystkich stworów, a szczególnie samodzielnego ich tworzenia;) W instrukcji znajdziemy 2 warianty gry.

Celem graczy jest takie układanie elementów stworków, aby ułożyć z nich stworka takiego jak na wylosowanej przez nich na początku karcie. Pierwsze dwa warianty gry różnią się punktacją i układaniem elementów stworka na niebieskim lub gwiazdkowym tle. Trzeci wariant z kolei jest odwróconą wersją gry gdyż odkrywamy tu 3 elementy stworka i szukamy karty, na której stworek złożony z tych elementów się znajduje.

Oprócz opisanych wersji dzieci chętnie bawią się w samodzielne układanie potworków według własnego pomysłu. Elementy stworka mogą służyć także jako punkty czy nagrody w trakcie wykonywania innego zadania. Za ich zdobywanie dziecko tworzy kolejne postacie. Można pokusić się również o wykorzystanie gry do kategoryzacji kart pod względem kształtu, wyglądu – dzieci segregować mogą elementy: głowa, nogi, brzuch lub dobierać takie same.
To ciekawe urozmaicenie terapii, a do tego gra spakowana w minimalistyczne pudełeczko, a więc doskonała do zabrania ze sobą do torebki czy w podróż.

Gorąco polecam, z ułatwieniami zagrać w nią można już z 3-latkiem, a na pewno z 4-latkiem;)

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!