Na dzisiejszych zajęciach turnusowych, królowała współpraca w zespole i rywalizacja dzięki wspaniałej gdzie od Alexander Toys – „RUN”, która pełna jest gadżetów do zabaw sportowych.

W pudełku oprócz instrukcji zawierającej opisy wielu świetnych pomysłów na gry indywidualne i drużynowe znajdziecie dwa worki do skakania, 4 woreczki gimnastyczne, 2 szafy na rzepy i skakankę. Pomysłów na ich zastosowanie dzieciom nie brakuje. My z przedszkola kami i ich rodzicami dziś urządzaliśmy wyścigi w workach, biegi z szarfą zaczepiona na nogach w parze, chodzenie po linii z woreczki em na głowie, rzucanie woreczki em do celu i popularna grę w „szczura” z przeskakiwaniem przez skakankę. Zabawy nie było końca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zaletą gry jest to, że nadaje się do wykorzystania w gabinecie i na zewnątrz. Podpowiada zabawy ruchowe, które można połączyć np. z logopedycznym ćwiczeniami powtarzania utrwalanej głoski. Szczególnie sprawdzi się to u dzieci, którym trudno wysiedzieć przy stoliku i potrzebują urozmaicenia zajęć zabawami ruchowymi. Gra „RUN” będzie też świetnym zestawem do wykorzystania w pracy animatora dziecięcego.

Bardzo polecam – dla małych i dużych szukających aktywnych zabaw!

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!