Kto z Was zna już grę „Skaczące jajeczka” od REBEL.pl? Dawno nie spotkałam się z tak zabawną grą, w dodatku angażującą ruchowo i zmuszającą do kreatywności 😉

W opakowaniu wyglądającym jak opakowanie jajek znajdziecie 9 pomarańczowych gumowych jajek i jedno niebieskie, cięższe od pozostałych, a także podstawkę pod jajko i dwie kostki. Jedna z kostek wskazuje jaką czynność w grze gracze muszą wykonać (zabrać jajko z podstawki, zatańczyć „drobio disco”, zabrać kość, powiedzieć „kukuryku” lub „cii” lub położyć dłoń na jajku), a druga wskazuje gdzie złapane jajko gracz musi umieścić i trzymać do końca gry (łokieć, szyja, broda, pacha, kolana). Wykonując czynności wylosowane na kości najszybsi gracze zbierają kolejne jajka i trzymają ją wylosowanymi częściami ciała. Osoby, które ostatnie wykonują polecenia, muszą oddawać wcześniej zebrane jajka. A na koniec gry czeka nas najlepsza jej część – czyli wykonanie koguciego tańca nie wypuszczając trzymanych jajek.

Gra dostarcza dzieciom wiele śmiechu i radości, wspiera koncentrację uwagi, zachęca do ruchu. Sprawia, ze zajęcia z dzieckiem nie są nudne, można na trochę wstać z krzeseł i do tego zapewnia doskonałą zabawę!
Polecam dla przedszkolaków i starszych dzieci do zabaw w domu i na zajęciach terapeutycznych.

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!