„Skarpeta Chochlika” to gra dająca wiele możliwości edukacyjnych, ćwicząca refleks, spostrzegawczość i logiczne myślenie dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Sprawdzi się na zajęciach logopedycznych, psychologicznych oraz podczas domowych gier i ćwiczeń.

Podczas gry każdy na swojej planszy szafy układa ubrania tak, aby ułożyć jak najczęściej z wylosowanych kartoników 3 takie same kolory lub rodzaje ubrań, za które zbiera się punkty. Nie jest to jednak takie proste ponieważ w trakcie gry dobierać kartoniki możemy zgodnie z kolejnymi kartami z talii, które pozwalają na dobranie lub zabranie kartonika z ubraniem, a także dodanie punktów na koniec gry. Podczas gry w każdej chwili w puli kart może też pojawić się skarpeta Chochlika, która zabiera graczom punkty lub nawet może spowodować zakończenie gry!
Gra oprócz swojego podstawowego zastosowania opisanego w instrukcji stwarza także wiele możliwości do zastosowania w terapii, które zaprezentuję Wam w kolejnym poście;)

Polecam terapeutom i rodzicom!

Prezentuję Wam różne zastosowania gry „SKARPETA CHOCHLIKA”. Skład gry pozwala nam na realizację wielu zadań wspierających rozwój poznawczy dziecka. Oto moje propozycje:
1. Kategoryzacja wg koloru ubrań
2. Kategoryzacja wg rodzaju ubrań
3. Układanie sekwencji z różnych ubrań
4. Odnajdywanie takich samych ubrań
5. Gra memory – odkrywanie i szukanie takich samych ubrań (ćwiczymy pamięć) 😉

Gdzie kupić?

Podziel się z innymi!